Her yıl dünyanın pek çok bölgesinden binlerce turiste yazın ev sahipliği yapan Manavgat, bu yıl sizi de çağırıyor. Kelime anlamı olarak da her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapan Türkiye gibi ‘Çok ırklı, Soylu’ anlamını taşıyan Pamfilya bölgesinin doğusunda yer alan Manavgat, antik çağlardan günümüze kadar birçok medeniyet ve uygarlığa bereketli kollarını açarak ev sahipliği yapmıştır. Fatih Sultan Mehmet Han tarafından Türk topraklarına katılan Manavgat eşsiz doğasının yanında, binlerce yıllık Türk mirasının da tarihi temsilcisi olmuştur.

Tatilinizi huzurun başladığı yer olan Manavgat’ta geçirmeniz için en önemli sebeplerden biri de beldenin tarihi dokusunun yanı sıra doğal güzellikleri. Şehir merkezinden de geçen Manavgat çayı kıyısındaki teknelerle şelaleye ve çayın denize döküldüğü boğaza her gün geziler düzenleniyor. Her yıl binlerce yerli turistin ilk tercihi olan Manavgat için ilk akla gelen ise şelale. Ulaşımın oldukça kolay olduğu şelalelerin yanında huzurlu bir zaman dilimi geçireceğiniz pek çok işletme ve çay bahçesi mevcut.

Oymapınar Barajı ile de çayı üzerindeki baraj hem doğal güzelliği hem de çevresindeki gezi ve piknik alanlarıyla yaz tatilinizi unutulmaz kılabilir, bölgedeki tekne turlarıyla Manavgat’ın eşsiz doğasının tadını çıkarabilirsiniz. Ekstrem sporseverlerin de durağı olan bölgede; canınız biraz aksiyon ve heyecan arıyorsa rafting bile yapabilirsiniz. Zira bölge için gelenlerin en çok denemek istedikleri şeylerden biri de kesinlikle rafting. Bölgede geçmişten kalan birçok yapının yanında hem tarihi hissedeceğiniz hem de doğal güzellikleriyle büyüleneceğiniz Manavgat için bölgede bütçenize uygun birçok konaklama opsiyonu bulabiliyorsunuz.

Rafting

Her cebe uygun olarak, istemiş olduğunuz hizmetleri sizlere en uygun biçimde sunan Manavgat’taki oteller keyifli bir yaz tatili için sizleri bekliyor. Tatilinde huzur ve doğa arayan her kesim için uygun fiyat opsiyonları, kaliteli hizmet anlayışı ile güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Jollytur’a web sitesinden veya telefonlardan dilediğiniz an ulaşabilir, tatiliniz için sizlere en uygun planı birlikte hazırlayabilirsiniz.

Not: Bu yazı sponsor içerir.
Fotoğraflar: Pixabay.com
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.