İstanbul’da çocuklarla yapılabilecek çok renkli bir aktivite haberi aldım. Bir sonraki Türkiye ziyaretimizde, mutlaka gidilecek yerlerden biri olacak. Özellikle de Alaz el işlerine bu ara epey heveslenmişken…

Çocuklarla gidilebilecek en güzel müzeler & atölyeler için iyi bir seçenek.

Küçük büyük herkesin çok sevdiği oyuncaklar arasında yer alan uçurtmanın bir de müzesi var.

Dünyanın 26 ülkesinden toplanmış 2000’in üzerindeki obje ile oluşturulmuş koleksiyon görülmeye değer.

Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesinde tamamen tiyatral anlatımla, interaktif bir iletişim diliyle gerçekleştirilen programda sadece çocuklar değil, yetişkinler de çok mutlu oluyor.

Çin’den gelen ejderhalar, Amerika’dan gelen ahtapot, Malezya’dan gelen birbirinden harika uçurtmalar, Japonlar, Koreliler, Endonezyalılar ve daha pek çok ülkenin uçurtmaları oldukça eğlenceli bir sunumla ziyaretçilerini bekliyor.

3 Yaş ve üzerindeki tüm katılımcılara açık olan müze içinde yer alan uçurtma atölyesinde ise isteyenler çalışmalara katılarak rengarenk kağıtlardan kendi uçurtmasını yapabilmektedir. Uçurtma eğitmenleri tüm çalışma boyunca destek vermektedir.

Tüm mesai günleri 09.00 – 17.00 arası açık olan müzeye giriş ücretsizdir, atölye çalışmasına katılmak isteyenlerden ise sadece uçurtma malzemeleri için 13.00 TL talep edilmektedir.

Programlara katılım için randevu alınmasını özellikle öneriyoruz.

İletişim bilgileri 0216 553 23 37 – 0532 616 14 66 – www.ucurtmadunyasi.com

Not: Yazı, Uçurtma Müzesi tarafından hazırlanmıştır.

Yazar

1 Yorum Var

  1. Sokak oyunları kültürümüzün önemli oyuncakları arasında yer alan uçurtmayı ve uçurtma müzesini haberleştirdiğiniz için teşekkürler.
    Bu ve benzeri haberler yoğun internet ortamındaki çocuklarımız için yeni bir soluk ve heyecan olacaktır.
    Bir sonraki haberinizde misket veya topaçları bekliyoruz :))
    Ayşe Rayet Aracı

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.