‘Genç Çevreciler’ Deniz Canlılarını Korurken Hediyeler Kazanacak!


İstanbul SEA LIFE Akvaryum deniz canlılarını ve çevreyi korumak için bilinçlendirme çalışmaları kapsamında ‘Genç Çevreciler’ yarışması düzenliyor. Yarışma 2015 yılının Aralık ayı sonuna kadar sürecek ve dereceye giren çocuklar birbirinden farklı hediyeler kazanacak. SEA LIFE köpekbalıkları ve diğer deniz canlılarını seçilen Genç Çevreciler’le birlikte koruyacak

Avrupa’nın en büyük akvaryumlarından biri olan SEA LIFE Akvaryum, denizleri ve çevreyi koruma amacıyla bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor. Özellikle nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan canlıları koruma, kurtarma ve üretme misyonu üstlenen SEA LIFE Akvaryum, denizlerin ve deniz canlılarının geleceği için genç nesli bilinçlendirme çalışmaları düşüncesiyle ‘Genç Çevreciler’ isimli bir yarışma düzenliyor.

5 Çocuk ‘Genç Çevreci’ seçilecek
Genç Çevreci seçilmek için 4-15 yaş arası çocuklar, ‘Denizleri Seviyoruz’ teması ile kendi çektikleri fotoğraflar, çizdikleri bir resim veya yazdıkları özel bir mesajla yarışmaya katılabiliyor. Denizleri ve deniz canlılarını koruma içerikli yarışmada üç daldan biri için başvuru yapılıyor. 7-28 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek yarışmada çocuklar yaptıkları çalışmayı SEA LIFE Akvaryum’un facebook adresi www.facebook.com/SEALIFEAkvaryum adresinde açılan ‘Genç Çevreciler’ gönderisinin altında paylaşacaklar. 28 Aralık tarihine kadar en çok beğeni alan gönderinin sahibi 3 çocuk ve SEA LIFE Akvaryum’un jürisinin seçeceği 2 çocuk şeklinde toplamda 5 çocuk ‘SEA LIFE Akvaryum’un Genç Çevrecisi’ seçilecek.

SEA LIFE Köpekbalıklarını koruyacak ‘Genç Çevreciler’ini arıyor
Forum İstanbul AVM’de bulunan SEA LIFE Akvaryum’da 15 türden 61 köpekbalığı bulunuyor. SEA LIFE Akvaryum bu özelliğiyle Avrupa’nın en geniş köpekbalığı ailesine ev sahipliği yapıyor. SEA LIFE Akvaryum’un ‘Genç Çevreci’si seçilen çocuklar köpekbalıkları ve diğer deniz canlılarının koruma programlarına dahil olacak. 

SEA LIFE’ın bir yıl boyunca Koruma, Kurtarma ve Yetiştirme programlarını birlikte yürüteceği Genç Çevreciler, SEA LIFE’ın uzman ekibine destek verecek. SEA LIFE’ta yavrulayan köpekbalıklarının bakım ve yetiştirme çalışmalarında küratörlerin yardımcısı olacak. Genç Çevreciler, 15.000 balığın yıllık sağlık kontrollerinin yapılmasında ve yıllık balık stoklarının sayılmasında akvaryumun uzman küratörü ve su ürünleri mühendisleri (Akvaristler) ile birlikte çalışacak, dalgıçlar tarafından yapılan akvaryumların yıllık temizlik çalışmalarını küratör ile birlikte yönetecek, kaplumbağa hastanesindeki yaralı deniz kaplumbağası Caretta caretta’nın iyileşme sürecinde veteriner hekime yardımcı olacak, Genç Çevreciler akvaristlerin bir günlük çalışmasına eşlik ederken balıkların yemlerinin hazırlanması, yaşamları için uygun koşulların oluşturulması, günlük kontrolleri gibi işleri yapacak ve uzman bir akvarist gibi çalışacak. 

Hediyeler, doğum günü partileri ve 1 yıl boyunca ücretsiz etkinlik katılımı
Genç Çevreciler ayrıca doğum günlerini arkadaşları ile birlikte SEA LIFE’ta kutlayabilecek, SEA LIFE’ın birbirinden eğlenceli hediyelik eşya mağazasından hediyeler kazanacak ve SEA LIFE’In 2016 yılı içinde yapılacak tüm etkinliklerine 10 arkadaşı ile birlikte katılarak ev sahipliği yapacak. Ayrıca SEA LIFE’ın genç sesi olan çocuklar 1 yıl boyunca ayda 1 tane olmak kaydıyla SEA LIFE’ın sosyal medya hesaplarında denizler ve denizleri koruma konulu ileti yayınlayacaklar

SEA LIFE Akvaryum’un genç nesli bilinçlendirmek ve deniz canlılığına sahip çıkmak amaçlı düzenlediği yarışmaya okullardan katılım ilgili okuldaki öğretmenlerin seçtikleri çalışmayla yapılacak. Bireysel katılımlar ise info@istanbulsealife.com adresinden ve İstanbul SEA LIFE Avaryum’un resmi facebook sayfasından yapılabilecek. Ayrıntılı bilgi SEA LIFE Akvaryum’un resmi internet sitesi www.visitsealife.com/istanbul ve 0212 640 20 15 numaralı telefondan alınabiliyor.


Ayrıntılı Bilgi ve İletişim:
SEA LIFE Akvaryum Adres:
Kocatepe Mahallesi, Paşa Caddesi 34045 Bayrampaşa – İstanbul
Forum İstanbul AVM/ SEA LIFE Akvaryum
Tel: 0212 640 20 15
www.visitsealife.com/istanbul

Not: Basın bülteni, PR Fabrik tarafından hazırlanmıştır.

2 yorum :

 1. Anladıgım kadarıyla merkezı Istanbul degıl, ılgımı cektı ana sayfayı bır ıncelıyım belkı benımkıler bırseyler göndermek ısterler ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gönderirlerse başarılar dilerim :)
   Sevgiler...

   Sil

Yorumunuz için teşekkürler. Düşünceleriniz benim için çok değerli...

Yanıtımı görmek için birkaç gün sonra yine gelin...

Nerelere Gittik?

 • Almanya
 • Amerika
 • Avustralya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çekya
 • Dubai
 • Fas
 • Fransa
 • Galler
 • Hollanda
 • Ingiltere
 • Ispanya
 • Isviçre
 • Italya
 • Japonya
 • Kuba
 • Maldivler
 • Malta
 • Portekiz
 • Türkiye
 • Yunanistan
 • Neler Yazdım?

  #12Ayda12Gezi 2 Çocukla Seyahat 2017 Seyahatleri 2018 Seyahatleri 2019 Seyahatleri Afrika Afyon Agadir Aile Aklıma Takılan Alaz ile Geziler Alışveriş Almanya Alternatif Anne Amerika Amsterdam Ankara Anket Antalya Araba Avrupa Avustralya Avusturya Balıkesir Bana Özel Bangkok Basel Basın Bebek Belçika Beliz ile Geziler Bern Bir Deneyim Bodrum Chiang Mai Cuma Yol Şarkıları Çek Cumhuriyeti Çeşme Çocuk Dağ Datça Davos Dubai Dublin Duyuru Dünya Eskişehir Fas Festival Floransa Fransa Frau İsviçre Notları Freiburg Galler Gezeceklere Öneriler Gezgin Aileler Gezgin Anne Tarifleri Gezgin Anne'ye Sor Gezginanne Haber GezginAnneKitap Geziko Güney Afrika Güney Amerika Haftasonu Hamile Harita Havaalanı Hediye Hollanda Interlaken İngiltere İrlanda İskoçya İspanya İstanbul İsviçre İtalya İzmir Japonya Kamp Kanada Karayolu Kayak Kıbrıs Kış Tatili Kitap Konuk yazar Krabi Küba Kütahya Kyoto Lapland Las Vegas Letonya Liste Lizbon Londra Maldivler Mallorca Malta Marakeş Marmaris Mauritius Moskova Münih Müzeler NewYork Noel Norveç Okul Ortak Yayın Osaka Otel Onerileri Oteller Otobüs Outdoor Ören Paris Parklar Parti Pasaport Phi Phi Plajlar Portekiz Prag Reklam Roma Röportaj Rusya Safari Sağlık Setur Seyahat Onerileri Sırtçantalılar Sinema Sizin Gezileriniz Sosyal Medya Sosyal Sorumluluk Spor SSS Tatil Tayland Tiyatro Tokyo Toronto Tren Türkiye Uçak Unutulmayan Oteller Uzay Venedik Yabancı Dil Yazarkafe Yeme-Icme Yemek Yolculuk Yolculukta Gerekli Yorum Yunanistan Zürih