Otobüs, Uçak, Feribot Biletleri Tek Adreste...

Seyahat etmek isteyenlerin ilk sorusu gidilecek yer ise, ikinci soru o noktaya nasıl gidileceği olur. Varış noktasını bulmak kolay; herkesin gitmeyi ve görmeyi isteyeceği yerler vardır kafasında mutlaka. Zor olan ikinci soru…Nasıl Gitsem?

Eskiden pek seçim şansımız yoktu. Uçakla yolculuk çok pahalı olduğundan ve havaalanları şimdiki gibi yaygın olmadığından otobüs ile yolculuk gelirdi ilk akla. Ben üniversite yıllarımda her tatilde veya ailemi özleyip de eve kaçtığım hafta sonlarında İstanbul-İzmir arasını az gidip gelmedim. Otobüs biletlerini de, her evde internet olmadığından ve internet üzerinden bilet satışı yapılmadığından bizzat Beşiktaş’a, Taksim’e gider yerinden alırdım bayram tatilleri öncesinde. Bilet bulamam diye de telaşlanırdım hatta…

Gece yolculuk yapmayı severdim; okulun ve finallerin yorgunluğuyla daha bir güzel olurdu yolculuklar. Otobüse biner, karanlıkta walkman-imden müzik dinler, sonra uykuya dalardım. Öyle de güzel uyurdum ki, mola yerlerini kaçırırdım. Hatta bazen muavin dürterdi uyandırmak için İzmir Otogarı’nda. Bu sebeple otobüs yolcuğununun yeri ayrı benim için. Fiyatlarından ve rahatlıklarından ötürü de Kamil Koç ve Metro Turizm öğrenciler için en uygun otobüs şirketlerindendi.

Bir zaman sonra uçak bileti fiyatları, otobüs bileti fiyatlarına yaklaştı. Gerek yurt içi, gerek yurt dışında havaalanı sayısı ile birlikte uçak şirketi sayısı da arttı. Otobüs seyahatlerinin yerini, yolculuk süresini epey bir azaltan uçak seyahatleri aldı. Düşünüyorum da, yurt dışından Türkiye’ye sık sık gelemezdim aksi takdirde. Avrupa’da bir yere gitmek, Türkiye içinde seyahat etmek gibi oldu. Vize almak, problem olmasa bir de!

Seyahat etmek kolaylaşınca, seyahat süreleri kısalınca geriye tek bir sorun kaldı; bütün vaktimizi alan bu sorun, tek tek otobüs ve uçak şirketlerinin internet sitelerine gitmekti! Yani fiyat, yolculuk süresi, kalkış ve varış saatlerini karşılaştırmak…

Neyse ki, onun çözümü de var artık. Seyahat siteleri sayesinde, nereye, ne zaman ve hangi ulaşım aracı ile gitmek istediğimizi yazıyoruz ve bu siteler bizim için firmaların alt yapısından araştırıp, sorgulayıp istediğimize uygun sonuçları, fiyatları ile birlikte gösteriyorlar. Bize de oturduğumuz yerden sadece tık-lamak düşüyor. Yaşasın internet! 


Eskiden olduğu gibi evden çıkıp, minübüse binip otobüs bileti almak için yollara düşmemize gerek yok artık… Üstelik bu şekilde en uygun fiyatlı ulaşım aracını da seçebiliyoruz. Hatta www.biletall.com, otobüs ve uçak biletleri yanında Bursa-İstanbul arasındaki araçlı ve araçsız deniz otobüsü seferlerini dahi karşıma çıkarıyor. Okuduğuma göre yakında, T.C.D.D satış ve rezervasyon sistemi yenilendikten sonra, hızlı tren bileti için de bu siteye başvurabiliriz.

Seyahatleri planlamak, alternatif ulaşım araçlarını görmek, fiyatları kıyaslamak ve bütçemize en uygun bileti almak için Biletall internet sitesi güvenilir kaynaklardan biri. Türkiye’nin en seçkin otobüs firmalarını ve uçak biletini Türkiye’de ilk kez aynı platformda toplamış. Bu sayede uçakla mı gitsem otobüsle mi diye kararsız kaldığımız zamanlar için en uygun çözümü de sunuyor. Hatta tren ve feribot için de…

Türk vatandaşlarının, vize alma derdi var ne yazık ki. Vize almaya çalışırken de, uçak bileti rezervasyonu, vizenin çıkması için istenilen belgelerin başında geliyor. İnsan bazen, 'Ya vize çıkmazsa, uçak biletine verdiğim para yanacak mı?' diye düşünmeden edemiyor. Genelde uçak firmaları rezervasyon yapılmasına izin vermiyor, bir kısmı ise çok kısa bir süre için o fiyatı ve rezervasyonu sizin için saklı tutuyor. Biletall.com bu konuda da yardımcı oluyor. Uçak biletlerini rezerve etme imkanı sunuyor. Seyahat günümüze ve bütçemize uygun bilet rezervasyonunu yaptıktan sonra, ileri bir tarihte biletimizi satışa çevirebiliriz.

Otobüs, uçak ve İdo biletleri yanında otel rezervasyonu ve araç kiralama imkanı hizmeti de veren Biletall’ı sosyal medya hesaplarından takip ederseniz, duyurduğu kampanyalarını da kaçırmamış olursunuz. Seyahat severler için en önemli husustur kampanyalar, bizzat bilirim.

Kara yolu, hava yolu, deniz yolu ve demir yolu biletleri için tek bir adrese başvuracağınızı biliyorsunuz artık.

İyi yolculuklar!

Resimler: https://www.flickr.com/photos/rammorrison/
Not: Logo, Biletall.com sitesinden alıntıdır. Bu yazı reklam amaçlıdır ve yazıyı ben hazırladığımdan kendi görüşlerim belirtilmiştir.


2 yorum :

 1. Online otobüs bileti altyapısı ile biletall 1 numara

  YanıtlaSil
 2. Biletall online otobüs ve uçak bileti satışında lider firmadır.

  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkürler. Düşünceleriniz benim için çok değerli...

Yanıtımı görmek için birkaç gün sonra yine gelin...

Nerelere Gittik?

 • Almanya
 • Amerika
 • Avustralya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çekya
 • Dubai
 • Fas
 • Fransa
 • Galler
 • Hollanda
 • Ingiltere
 • Ispanya
 • Isviçre
 • Italya
 • Japonya
 • Kuba
 • Maldivler
 • Malta
 • Portekiz
 • Türkiye
 • Yunanistan
 • Neler Yazdım?

  #12Ayda12Gezi 2 Çocukla Seyahat 2017 Seyahatleri 2018 Seyahatleri 2019 Seyahatleri Afrika Afyon Agadir Aile Aklıma Takılan Alaz ile Geziler Alışveriş Almanya Alternatif Anne Amerika Amsterdam Ankara Anket Antalya Araba Avrupa Avustralya Avusturya Balıkesir Bana Özel Bangkok Basel Basın Bebek Belçika Beliz ile Geziler Bern Bir Deneyim Bodrum Chiang Mai Cuma Yol Şarkıları Çek Cumhuriyeti Çeşme Çocuk Dağ Datça Davos Dubai Dublin Duyuru Dünya Eskişehir Fas Festival Floransa Fransa Frau İsviçre Notları Freiburg Galler Gezeceklere Öneriler Gezgin Aileler Gezgin Anne Tarifleri Gezgin Anne'ye Sor Gezginanne Haber GezginAnneKitap Geziko Güney Afrika Güney Amerika Haftasonu Hamile Harita Havaalanı Hediye Hollanda Interlaken İngiltere İrlanda İskoçya İspanya İstanbul İsviçre İtalya İzmir Japonya Kamp Kanada Karayolu Kayak Kıbrıs Kış Tatili Kitap Konuk yazar Krabi Küba Kütahya Kyoto Lapland Las Vegas Letonya Liste Lizbon Londra Maldivler Mallorca Malta Marakeş Marmaris Mauritius Moskova Münih Müzeler NewYork Noel Norveç Okul Ortak Yayın Osaka Otel Onerileri Oteller Otobüs Outdoor Ören Paris Parklar Parti Pasaport Phi Phi Plajlar Portekiz Prag Reklam Roma Röportaj Rusya Safari Sağlık Setur Seyahat Onerileri Sırtçantalılar Sinema Sizin Gezileriniz Sosyal Medya Sosyal Sorumluluk Spor SSS Tatil Tayland Tiyatro Tokyo Toronto Tren Türkiye Uçak Unutulmayan Oteller Uzay Venedik Yabancı Dil Yazarkafe Yeme-Icme Yemek Yolculuk Yolculukta Gerekli Yorum Yunanistan Zürih