Gezgin bir anne olarak seyahatlerde beni en çok zorlayan şeylerin başında jetlag geliyor. Bu yüzden blogda jetlag ile ilgili birçok yazıya denk gelebilirsiniz. Bu da onlardan biri. Jetlag sendromu, uzun uçak yolculuğu sonrasında hissedilen yorgunluk ve sersemlik olarak tanımlanmakta.

Çocuksuz seyahatlerde zaten başlı başına bir problem olan jetlag, işin içine küçük çocuklar da girdiğinde iyice sersem ediyor insanı. Geceleri sık uyanan bir bebeğiniz de varsa, Alaz’ın bebekliği gibi, yandınız! Çünkü vücudun her yeni bir saat dilimine alışması bir gün sürüyor, varın siz hesap edin bizim Amerika uçuşları sonrası halimizi…

Bu sebeple jetlag haberleri gördüm mü, okurum. Paylaşırım. Her seyahat sevene bir gün gerekli olur. Ben nasıl bu ilaç ile daha önce karşılaşmadım bilmiyorum; ama 20 yıldır piyasada bulunan homeopatik bir ilaçtan bahsedeceğim; No-Jet-Lag.
Siz de benim gibi homeopati denilen kavramdan uzaksanız, gelin önce onu öğrenelim:
Homeopatik ilaç
Alıntı yazının kaynağı: http://www.homeopati.com.tr/homeopati-nedir.aspx
Klinik olarak başarısı kanıtlanmış bu ilaç, eğlence amaçlı seyahatlerde tatilden keyif almamıza, iş amaçlı seyahatlerde de çalışma verimini sağlamaya yardımcı oluyormuş.
İlacı kullananlar arasında; iş adamları, sporcular, tur operatörleri ve uçak personelleri baştaymış. En güzeli de; güvenli, kullanması kolay ve etkisi kanıtlanmış bu ilaç 2 yaştan itibaren çocuklarda da kullanılıyor! Bir öneriye göre, uçak kalkarken ve inerken birer tablet almak, en etkili çözüm.
Sevgili kocam iş dolayısıyla sık ve uzaklara seyahat eder. Uçakta uyuyamadığından jetlag sendromunu atlatması uzun sürer. Bu nedenle en yakın zamanda bu ilacı alıp onun üzerinde deneyeceğim. Siz şimdilik üreticinin kendi sayfasındaki kullanıcı yorumlarına gözatabilirsiniz.
Resim: https://www.flickr.com/photos/maxf/
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.