Zürih’e geldiğimden beri çocuk dostu yer peşindeyim. Londra’da yaşarken öyle çok mekan keşfetmişiz ki, öyle çok çocuk dostu aktivite, kafe, restoran, müze, park bulmuşuz ki, Zürih’te zorlanmadım desem yalan olur.

İsviçre doğası ile harika bir ülke. Sadece sokağa çıkmak bile yeterli; çünkü en uzak çocuk parkı 10 dakika ötede, en uzak orman 20 dakika ötede, en uzak nehir veya göl kıyısı 5 dakika ötededir… Çok ciddiyim… Bu nedenle çocuklar için muhteşem bir ülke. Güneş parladığı sürece…

Gelelim, kış mevsimine. Zürih’te sonbahar yağışlı ve soğuk; kış kar yağışlı ve soğuk. Neredeyse 5-6 ay soğuk ve ıslak. Dağa, kayağa, yürüyüşe gitmek iyi güzel de, peki şehirde çocuklarla neler yapsak? Eve kapanmasak?

Diğer bir sorun gezerken bu çocukların karnı acıkınca ne olacak? Ya evde yiyecek hazırlayacağım, ki ben bu konuda biraz tembelim, ya da çocukların da kabul göreceği mekanlara gideceğim. Londra’da hemen her restoranda bulunan çocuk menüsü, Zürih’te bir elin parmaklarını geçmez. (Ya da ben anca öğreneceğim!)

Kids friendly Zurich

İşte sonunda araştırdıklarımı, bulduklarımı, okuduklarımı bir yere toplayabildim sonuçta. Artık haritamı açacağım; nereye yakınım bakacağım; oraya gideceğim. Yeni yerler keşfettikçe de eklemeler yapıyorum.

Buyrun, siz de keyifle kullanın.

Çocuk dostu Zürih haritası linki: Gezgin Anne – Zürih

Yazar

2 Yorum Var

  1. Merhaba, Mayisin ilk haftasi 4 gunlugune Zurih'e gelmeyi dusunuyoruz. 2.5 yasinda bir kizimiz var. 4 gune yetecek kadar yapacak seyler bulur muyuz? Cocuk dostu Zurih haritaniz guncel mi?

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.