Adliswil
Sihl Nehri, Schwyz kantonundan doğar ve Zürih’te Limmat Nehri’ne bağlanır. 73 kilometrelik nehrin tamamına yakın bir kısmının yanından yürüyebilirsiniz. Geçen sene ormanlar arasındaki bir bölümünü yürümüştük, şurada anlatmıştım. Beliz de hemen o yürüyüş akabinde doğdu zaten!

Adliswil
Felsenegg Kulesi de tepede

Sonbaharda telaşa kapıldık, kış ve kar  ve yağmurlar gelmeden açık havada bol bol vakit geçirelim diye. Bu kez de Adliswil’e gidip, nehrin bu kıyısından yürüdük. Gerçi yürüyüş kadar, nehir kıyısında durup oynamak, taş atmak, ördek beslemek ile vakit geçirdik.

Buradan Zürih’e dek nehirle birlikte yürümek mümkün. Koşu ve bisiklet parkurları da var. Tabii tren de…

Nehir
Nehre yaprak atmaya çalışan Alaz

Adliswil, bir expat semti. Bu yüzden İngilizce konuşmaları duymak mümkün. Dağların arasında, ortasından nehir geçen hareketli bir yer. Genelde şehre ve göle az biraz uzak olduğundan, daha geniş evleri daha ucuza kiralayabilirsiniz. Bize Londra’nın banliyölerini hatırlatıyor.

Duck
Ördek yavruları
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.