Ağustos ayıyla birlikte, Alaz’ın kreş dönemi bitti. 17 Ağustos’ta kindergarden denilen, ana sınıfına başladı. Ne yazık ki aklımıza estiği gibi tatile çıkamayacağız artık. Ancak, okulun tatil dönemlerinden faydalanacağız. Bu nedenle yaz bu sene kısa sürdü bizim için, tabii bundan sonra da böyle olacak.

Ağustos’un ilk 17 günü ise, Alaz 7×24 evdeydi, Beliz ve ben de! İki çocukla evde tüm gün kapalı kalmak akıllara ziyan. O nedenle üçümüz her gün değişik bir aktivite yaptık, dışarıda. Zürih’in farklı yerlerine gittik. Bu günlerimizi, gittiğimiz yerleri de Instagram ve Twitter’da #BizBugünBunuYaptık etiketiyle paylaştım, paylaşıyorum, bilmek isterseniz…

Her günü, dışarıdayken de akıl sağlığı ile geçirebilmek için şunlara dikkat ettim;

  • Kahvaltı ardından evde birlikte oynadık = anneyle doya doya vakit geçirme
  • Beliz’in günün ilk uykusunu evde uyumasını istedim, bunu sağladım. Dışarıda geçireceğimiz saatler için en iyi yatırım.
  • Beliz uyurken, Alaz ile kitap okuduk, odasını topladık. İsterse biraz televizyon açıp ben de günlük işlerle, blogla ilgilendim = evde sessizlik ve sükunet.
  • Beliz uyanınca öğle yemeğini evde yedik. Mutlu bebek= uykusunu almış bebek = karnı tok bebek.
  • Yanıma bol miktarda atıştırmalık; muz, avokado türü kolay yenilen meyve, kuruyemiş, yoğurt, kuru meyve, su aldım = Alaz dışarıda yer = Beliz bebek arabasında sıkılınca oyalanır.
  • Yedek giysileri, bezleri, ıslak mendili ve yere sereceğim havlu tarzı bir örtü de yanımıza aldım = Ne olur ne olmaz?
FCW oyuncakçı – Bahnhofstrasse

Beliz ile dışarıdayken, günün ikinci uykusunun saatini kaçırdık. Bazen uyuması için biraz uğraşmam gerekebiliyordu, ama sabırla uğraşıyordum. Bebek arabasında genelde 30-40 dakika uyuyor; ama bu süre Alaz ile benim baş başa keyifli bir şeyler yapabilmemize yetiyor.

Havalar geç karardığından bazen saati unutup eve geciktiğimiz oldu. O zaman hemen Beliz’in yemek olayı ardından banyosu ve uykusu kısmına geçiyorduk. O sırada oyuncaklarını özlemiş olan Alaz odasında kendi başına takılıyordu, tabii arada kriz çıktığı da olmuyor değil.

İşte o haftalarda yaptıklarımızdan fotoğraflar…

Sihl Nehri kıyısında
Sihl Nehri kıyısında Beliz uyurken oğlumla sohbet

Park im Grüene
Park im Grüene, Beliz uyurken Alaz ile sularda zıplamaca

Park im Grüene
Biri yerde biri gökte, akşam öncesi enerji atma

Zürih Gölü, badi
Zürih Gölü badilerinde…
Almanya, Konstanz’a gittik

Zürih Gölü kıyısındaydık

Theater Spektakel, gösteri sanatları festivaline de gittik
Parklar her zaman favori
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.