Bazen sizlerden soru geliyor, ‘Nasıl bu kadar gezebiliyorsunuz? Yardımcınız mı var?’ diye…

Evet, itiraf ediyorum. Yalnız yapamazdım… En büyük yardımcım ve sponsorum; sevgili kocam…

Zürih yokuşlarında, double trouble!

İki çocukla gezerken, bebek ve çocuk için gerekli eşyaları taşımak, bavulları çekmek, biri bebek arabasında uyurken yorulan diğerini sırtına almak, hatta bazen ikisini birden taşımak, oto koltuklarını yerleştirmek, arabayı sürmek – hoşuna gittiğinden-, yokuş yukarı giderken bebek arabasını ittirmek, olmadık yerde çişi gelen oğlan için tuvalet aramak, gerektiğinde kıza da oğlana da yemek yedirmek, bebeleri denize sokup yüzdürmek, bez değiştirmek, slinge takıp uyutmak, mangal yakmak, ben birini uyuturken diğerini oyalamak ve daha aklıma gelmeyen bir çok şeyi üstleniyor. Sadece  çocuklara değil elbette bana da yardımı dokunuyor. Nereye gidelim diye günlerce süren kararsızlıklarıma bile, artısı ve eksisiyle katkıda bulunuyor. Elbette bunların çoğunu isteyerek zevkle yapıyor, ya da bir kısmını 🙂

Denize girmek gerekince

Küçük çocukla gezmek kolay iş değil. İki çocukla gezmek ise çok çok zor. Elbette yalnız yapan da vardır bu işi; ama sabrınız tükendiğinde, enerjiniz bittiğinde, işler ters gittiğinde yanınızdaki insan elinizden tutuyor, sırtınızı sıvazlıyor, ağlayan bebeleri kucaklıyorsa herşey daha kolaylaşıyor.

Hepsi için çok teşekkürler… Nice sağlıklı yaşların olsun sevgili kocacım, çoluk çocuk gezebileceğimiz…

Sırtçantalı İtalya gezisi, ben hamileyken…

Lugano Gölü

Ateşte marsmallow isteyene…
Hamallık da seyahatin parçası
Beraber kayalım baba!
Yazar

2 Yorum Var

  1. 🙂 Babalar, eşler hep arka planda ama onlar olmadan yapamazdık (şu an benimki KUZEY Kore'de, hakikaten yapamıyorum yani çıldırmak üzereyim 😛 Dönsün artıııık)
    Mutlu bol gezmeli nice yıllarınız olsun eşinle (bızdıklarla da tabii ama onlar bir göz kırpma zamanında yuvayı terk edecek hale geliyorlar, yine başbaşa kalıyoruz (amin bin) diye öyle dedim)

    • Çok teşekkürler 🙂
      Evet çok haklısın, gün gelip onlar gidecek biz de edi-büdü kalacağız. Birbirimize iyi bakmalı bu hengamede 🙂

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.