KinderCity'de Eğlenceli bir Pazar!


Bebeğinden, çocuğuna hatta yetişkinlere bile eğlence vardı KinderCity'de.

Sinema girişi
Kindercity, Zürih'in doğusunda, Uster'de, 'discovery museum' olarak geçen, çocukların birçok şeyi elleyerek, görerek, dokunarak deneyimlediği bir aktivite merkezi. Birçok kattan oluşan binada, çocukları yönetmek büyük ve kapalı oyun alanlarına göre daha kolay.

Girişte, üzerinde çeşitli hayvanların olduğu dev bir ağaç bulunmakta. Bu katta 'Kino Theater' da var ve 3D çocuk filmleri oynatılmakta.

Enerji dönüşümü
Her bölümün girişi ve çıkışında kapılar bulunuyor ve biletinizi okutmanız gerekiyor. Bu nedenle çocukların kaçması pek mümkün değil. Chaferliweg bölümü, çocukların dokunarak, zıplayarak öğrenip eğleneceği birçok aktivite ile dolu. Su çevrimini gösteren maketler, dev bir cep telefonu, hayvanlar, atıkların ayrışması - plastik şişelerden çantalar yapılması ve meyve/sebze atıklarının gübreye dönüşmesi gibi öğretici bölümler mevcut. Hatta Alaz, plastik domates-biberleri kompost yapma işine öyle bir daldı ki ayıramadık oradan. Komik aynalar, yerde müzik aletleri, bebekler için emekleme bölümleri ve daha neler neler...

Kuşlar
İsviçre dağları ve teleferikleri
Geri dönüşümlü plastikten üretilen ürünler
Kablolar, cep telefonları, bilgisayarlar vs...
Canlı yayına hazırız!
Benim en keyif aldığım yerlerden biri, TV stüdyolarında hava durumunu sunmaktı. Kamera ile kendimizi kayıda alıp daha sonra izleyebiliyorduk.

Yağmur nasıl yağıyor?
Ben en iyisi 111111111'i arayayım!
Su akar Alaz bakar :)
Üst katta eğlence devam ediyordu elbette. Birçok kapalı oyun parkına göre daha bilgilendirici olduğu kesin. Yetişkinlerin bile sıkılacağını zannetmiyorum.

Dişlerimizi doğru fırçalayalım
Ben buraya tırmanırım
Bu iplere tırmanırken bile vücudun hangi kaslarının çalıştığını gösteren bir şema var. Salonun bir köşesi mağara haline getirilmiş ve duvarlarına ilk insanların çizdiği türden resimler çizilmiş.

İlk insanlar ve mağaraları
Sulu oyun alanı
Çocukların elini, kolunu sokup ıslanacağı bir alan. Londra Science Museum'daki gibi koruyucu yelek sağlasalar çok güzel olurdu. Çünkü yanıma yedek giysi almadığımdan Alaz'ın buradaki oyununa biraz fazla karışmış olabilirim...

Emekleme çağındakiler de unutulmamış!
Kendin pişir, kendin ye!
Henüz ilk bölümü tamamladığımızda öğle yemeği saati gelmişti bile. Orta katta yemek servisi olan bir kafe bulunuyor. Hatta Alaz, malzemeleri alıp kendi pizza hamurunu kendisi açtı. Onlar pişirdiler ve Alaz afiyetle yedi. Yoksa yemeye niyeti yoktu zaten oynamaktan! O nedenle bu yemek olayını bile eğlenceye çevirmeleri güzel olmuş. Piknik için yer yok. Kafede legolar, play mobil, minik evler, bisikletler gibi birçok oyuncak var. Sadece kafede bile oturmak çocuğu oyalar aslına bakarsan.

Girişte bahsettiğim ağaç, çatıya dek uzanıyor
Binanın çatısında açıkhavada bir oyun alanı da var. Hava güzel ise, Mart ayı olmasına rağmen biz oradayken nefisti, açık oluyormuş. Çocuklar giriş ücretine ek bir ücretle trene, go-cart arabalarına binebilirler veya bungy-jumping yapabilirler. Küçük bir de oyun parkı var terasta.

Tren
Terasta park
Bu oyun odalarına ilave olarak bir de mutfak atölyesi var; ekmek, çikolata gibi şeylerin yapıldığı. Günde belirli bir saat açık olduğu için ona giremedik. Bir de dinozor bölümü vardı, ona da zamanımız yetmediğinden göremedik.

Giriş ücreti pahalı; ama yıllık üyelik oldukça ekonomik. Yılda 3 kez gidersek ücretini karşılıyor. Öyle kalabalık bir yer de değil resimlerde gördüğünüz gibi. Bebek arabası ile gezmek mümkün. Her katta tuvalet ve bez değiştirme üniteleri, odaları var. Emzirmek için de kullanılır. Ben terastaki koltuklarda emzirdim Beliz'i. Girişte ceket, çanta gibi fazla eşyaları bırakabileceğiniz kilitli dolaplar da var. Hediyelik eşya dükkanı da :)

Kısacası biz epey eğlendik ve öğrendik. Seneye Mart ayına dek Beliz'in de emekleyeceğini ve bu oyun şehrinden daha çok zevk alacağımızı düşünüyorum.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler. Düşünceleriniz benim için çok değerli...

Yanıtımı görmek için birkaç gün sonra yine gelin...

Nerelere Gittik?

 • Almanya
 • Amerika
 • Avustralya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çekya
 • Dubai
 • Fas
 • Fransa
 • Galler
 • Hollanda
 • Ingiltere
 • Ispanya
 • Isviçre
 • Italya
 • Japonya
 • Kuba
 • Maldivler
 • Malta
 • Portekiz
 • Türkiye
 • Yunanistan
 • Neler Yazdım?

  #12Ayda12Gezi 2 Çocukla Seyahat 2017 Seyahatleri 2018 Seyahatleri 2019 Seyahatleri Afrika Afyon Agadir Aile Aklıma Takılan Alaz ile Geziler Alışveriş Almanya Alternatif Anne Amerika Amsterdam Ankara Anket Antalya Araba Avrupa Avustralya Avusturya Balıkesir Bana Özel Bangkok Basel Basın Bebek Belçika Beliz ile Geziler Bern Bir Deneyim Bodrum Chiang Mai Cuma Yol Şarkıları Çek Cumhuriyeti Çeşme Çocuk Dağ Datça Davos Dubai Dublin Duyuru Dünya Eskişehir Fas Festival Floransa Fransa Frau İsviçre Notları Freiburg Galler Gezeceklere Öneriler Gezgin Aileler Gezgin Anne Tarifleri Gezgin Anne'ye Sor Gezginanne Haber GezginAnneKitap Geziko Güney Afrika Güney Amerika Haftasonu Hamile Harita Havaalanı Hediye Hollanda Interlaken İngiltere İrlanda İskoçya İspanya İstanbul İsviçre İtalya İzmir Japonya Kamp Kanada Karayolu Kayak Kıbrıs Kış Tatili Kitap Konuk yazar Krabi Küba Kütahya Kyoto Lapland Las Vegas Letonya Liste Lizbon Londra Maldivler Mallorca Malta Marakeş Marmaris Mauritius Moskova Münih Müzeler NewYork Noel Norveç Okul Ortak Yayın Osaka Otel Onerileri Oteller Otobüs Outdoor Ören Paris Parklar Parti Pasaport Phi Phi Plajlar Portekiz Prag Reklam Roma Röportaj Rusya Safari Sağlık Setur Seyahat Onerileri Sırtçantalılar Sinema Sizin Gezileriniz Sosyal Medya Sosyal Sorumluluk Spor SSS Tatil Tayland Tiyatro Tokyo Toronto Tren Türkiye Uçak Unutulmayan Oteller Uzay Venedik Yabancı Dil Yazarkafe Yeme-Icme Yemek Yolculuk Yolculukta Gerekli Yorum Yunanistan Zürih