Az önce 2 ay sonrası için uçak bileti aldım. Yaz oldu mu normal biletler 2-3 katı fiyatına çıkıyor tabii. Söz konusu ülke Türkiye oldu mu; biz gitmeden, Bodrum’da yüzmeden, Ayvalık’ta gezmeden, aileleri – arkadaşları görmeden yapamıyoruz.

Tabii bu yaz bir de küçük hanımı aile büyükleriyle tanıştırma operasyonu olacak doğal olarak, el mahkum gideceğiz…

Bilet alırken de ilk sayfada 200 küsür fiyat görüyorum; ‘Aa iyiymiş’ diyorum… (Yaz sezonu için normal)
Ödeme noktasına geldim mi, vergisi, kaymağı, balı derken 1000 küsürleri görünce bir afedersiniz ‘Yuh!’ diyesim geliyor. (Yuh da kibar hali)

Şaka maka derken 4 kişilik aile olduk. Çocuk bileti efendim indirimli falan deniyor da, toplamda bakınca pek de güzel bir indirim olmuyor. Baksanıza.

Yetişkin ücreti,

Çocuk ücreti,

Bebek ücreti,

Hal böyle olunca da ‘İyi ki Alaz bebekken çok gezmişiz‘ diyorum ve ‘Beliz 2 yaşına gelene dek bol bol gezmeliyiz‘ diye düşünüyorum. Sonra GezginAnne bisiklet ve araba ile hatta belki yayan gezer artık 🙂

Kıssadan hisse, bebeğim var uçağa binemem demeyin. Bence bebek büyümeden uçağa binin…

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.