Bir araştırmaya göre, ebeveynlerin de tatile çıkması gerekli. Yaşasın!Günlük hayatın koşturmaları sırasında aileler birlikte çok az zaman geçiriyor. 4000 aile üzerinde yapılan araştırmaya göre, ebeveynler çocuklarıyla haftada 17.6 saati ‘kaliteli’ olarak geçirmekte, haftasonları dahil. Yani kabaca hesaplarsak, binbir zahmet çekerek çocuk doğuruyorsunuz; ama yılda ancak 38 günü birlikte geçirebiliyorsunuz. Yazık değil mi?


İşte bu sebeple, ailelerin 3/4’ü tatilleri hayatlarının en önemli noktasına koyuyorlar. Maddi açıdan bazı şeylerden kısarak çocuklarıyla tatil yapmayı öncelikli görüyorlar.


Katılan ebeveynlerin sadece %2’si birlikte tatile çıkmanın önemli olmadığını savunmuş. Sebepleri de çocuklarla seyahatin getirdiği stres ve bavul dolusu ıvır-zıvır taşımak zorunda kalmak.


Hemen hemen katılımcıların yarısı tatile gidilecek yere çocuklarıyla birlikte karar verdiklerini söylerken, %2’lik cesur bir kısım seçimi tamamen çocuklara bıraktıklarını belirtmiş…


Merak ediyorum Alaz nereyi seçerdi? (Aslında biliyorum sanki; Londra Tren Müzesi!)

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.