Benim çocukken de hala da en sevdiğim bayramdır 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Ne de güzel olurdu eskiden… Tüm mahalle sakinleri, özellikle yaşlılar, biz çocuklara ayrı bir ilgi alaka gösterirlerdi sanki. Benim çocuklarım ne yazık ki bu bayramı henüz yaşayamıyorlar. Hem anlamak için çok küçükler hem de o tarihlerde Türkiye dışında oluyoruz genellikle.

Fakat, ben size Türkiye’deki çocukların yapabilecekleri birkaç güzel etkinlik buldum. Umarım fırsat yaratıp gidersiniz çocuklarınızla birlikte…

 

  • Jurassic Land, Çocuk ve Gençlik Karnavalı

Karnaval programı dahilinde 23 Nisan gününü kapsayan iki hafta boyunca, Jurassic Land Müzesi Gezisi, Dinozorlar Adasına Çok Boyutlu Uçuş- Juracopter, Bilim Merkezi ve Beş Ayrı Tematik Laboratuvar – Rehberli Tur, Yürüyen Dev Dinozorlar ve Dans Gösterisi, Maskot Dovi ve Aktiviteler çocukları bekliyor. Kazı Atölyesi, Dinozor Kartları Oyunu, Laser Tag-Dinozoru Hedefle, Boyama Atölyeleri de var. Ayrıntılı bilgi şurada. Çocuklara giriş keşke ücretsiz olsa!

  • Kids Paradise

‘Çocuk Cenneti’ anlamına gelen eğlence merkezi Kids Paradise, Bodrum‘da olan ve olacak aileler için harika bir eğlence parkı. 7 boyutlu sinema, özel yapım atlıkarınca, çocuk restoranı, diğer eğlence üniteleriyle Palmarina’da güzel bir gün geçirebilirsiniz…

  • Survivor Kids
Türkiye’ye geldiğimizde görüyoruz ki herkes bir ‘Survivor’ tutkunu! Meydan İstanbul‘da 23-26 Nisan tarihleri arasında 7-10 yaş arası çocuklar için bir yarışma var. AVM’lerdeki etkinliklere karşıyım; ama bu açık havada ve cezbedici yanı ücretsiz ve herkesin ödül alacak olması… Bilgi ve kayıt için; www.istanbulkamp.com
  • Oyuncak Müzesi 23 Nisan Kutlamaları
İstanbul Oyuncak Müzesi‘nde 23 Nisan’da önce Mine Mücür ve Çocuk Korosu birlikte verecekleri konserde Barış Manço’nun şarkılarını seslendirecekler. Ardından çocukken hiç bir bölümünü kaçırmadığım, “Adam Olacak Çocuk” programı yıllar sonra temsili olarak canlandırılacak. Bu özel etkinlik, müze bahçesinin duvarlarına barış resimleri yapılması ile devam edecek. Bilgi için buraya.
  • 23 Nisan Uçurtma Şenliği

Çocuk Bayramı dolayısıyla Üsküdar Belediyesi Uçurtma Şenliği Validebağı Korusu’nda saat 11:00’da, İstanbul Ticaret Odası Uçurtma Atölyesi ve Şenliği ise Cemile Sultan Korusu’nda saat 11:00’da başlıyormuş. Bu iki etkinlik de ücretsiz!

  • Sakıp Sabancı Müzesi 23 Nisan Etkinlikleri
23 Nisan günü Sakıp Sabancı Müzesi bahçesi; merdivenler, ağaçlar, çiçekler ve çimenler çocuklar tarafından süslenecek. Manolya ağaçlarını balerine, zeytin ağaçlarını dilek ağacına dönüştürecek olan çocuklar, sakura ağaçlarına kimono giydirecek, taş ve dallardan çimenlere enstalasyonlar yaparak müzenin bahçesine hayal güçleriyle yepyeni bir görünüm kazandıracaklar. Ebeveynler de mekanın eşsiz boğaz manzarası eşliğinde çocukların açık havada yarattıkları çalışmaları izleyebilirler. Ücretsiz etkinliğe kayıt için müzeyi arayın.
Bunlar benim beğenip size duyurmak istediklerim. Daha birçok müzede ve AVM’de – AVM’ye karşı olduğumu bu yazımdan biliyorsunuzdur – özel etkinlikler yapılmakta.
İzmir’deki 23 Nisan etkinliklere şuradan, Ankara’daki Çocuk Bayramı etkinliklerine buradan ulaşabilirsiniz.
İyi bayramlar! İyi eğlenceler…
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.