Seyahat etmek ve tatile çıkmak için işte bir neden daha!

Bir araştırmaya göre 10 aileden 9’u çıktıkları tatilin çocuklarının eğitimi ve öğretimi için faydalı olduğunu belirtmiş.

Tatilin en faydalı olduğu ders ise tahmin edeceğiniz üzere, coğrafya… Ardından tarih ve yabancı diller geliyor. Hatta bazı aileler, matematik, sosyal bilimler ve politika konusunda da çocuklarının bilgilendiğini, bu bilgileri de tatil sonrasında okul ve ev yaşamında kullandıklarını belirtmişler. Matematik konusunda tatile ayrılan bütçe ve günlük harcama limiti etkili olmuş olabilir tabii.

En önemlisi ise uzun vadede görülen başarı. Ailelerin %99’u, farklı coğrafyalarda bulunan ve farklı kültürlerle – dil, din, gelenekler gibi – tanışan çocukların sosyal becerilerinin geliştiğini, kendilerine güvenlerinin arttığını anlatmış. Dünya’daki diğer ülkelere karşı meraklarının çoğalması da bir gerçek.

Elindekilerin değerini bilmeyi öğrenmesi ve yaratıcılıklarının gelişmesi de ailecek tatilin diğer artıları. O zaman, haydi çocuklar seyahate!

Resim: https://www.flickr.com/photos/ilike/

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.