Her birinize bir parçası olduğunuz için çok çok teşekkürler…

‘Blog yazmak’ kavramı ortaya çıktığından beri her zaman hayatımdaydı. Eşimle iki kişilik gezilerimizi yazdığımız Gezgin; hamilelik ve Alaz öncesi gezilerimizi anlattığım ilk blogdu. Hala duruyor; ama eskisi gibi ilgi gösteremiyoruz ne yazık…

Alaz’dan çok çok önce, 2006’da, Avustralya Sidney’e giden uçakta aldığım notlar…

Denizaşırı; İngiltere’deki hayatımda ilgimi çeken konuları, Türkiye’ye duyduğum özlemi, karşıma çıkan gariplikleri yazdığım bir blogdu. Hamile kalıp da Alaz doğunca ve biz sık sık seyahat etmeye başlayınca Alaz’ı anlatır oldum orada. Sonra silkinip ‘Dur!‘ dedim kendi kendime. Bu benim bloğum! Arada bir hala dertlenirim ona yazarak.

Alaz ile gezilerimizi yazmak için başka bir blog açayım istedim: Gezginanne, böylece bir 13 Şubat gecesi, Alaz 7 aylıkken ortaya çıktı.

Uykusuz gecelerde Alaz’ı emzirirken aklıma gelen ilk tasarım…

İlk yazılarıma bakarsanız Alaz ile Gezilerimiz, olarak. Ona hatıra kalsın, unuttukça okuyup hatırlayabileceğimiz bir günlük tadındaydı. Daha sonra seyahatlerimiz artınca, okuyup da unutmayayım, işime yarar, belki başkalarının işine de yarar diye Gezeceklere Öneriler ve Yolculukta Gerekli sayfaları çıktı ortaya.

Gezgin Aileler, bebekleriyle seyahat etmek isteyen; ama gidilir mi, yapabilir miyiz gibi soruların içinden çıkamayanlara ilham olsun diye ünlü ailelerin seyahatlerini anlatmamla başladı. Daha sonra misafir yazar olmak isteyenlerin ilginç ve eğlenceli seyahatlerini paylaştığımız, hepimize örnek olan birbirinden güzel yazılarla doldu.

Gezgin Anne’ye Sor, okuyucularım artınca ve bana Facebook aracılığıyla sorular sormaya başlayınca ortaya çıkan harika bir bölüm oldu. Sizin payınız büyük…

Bloga ilgi artınca da Gezgin Anne Hakkında‘yı yazmak şart oldu. Dergilerde, gazetelerde yayınlanan, diğer bloglarda paylaştığım değişik konulardaki yazılarımdan bahsettiğim bir alan.

Bebeğimle Elele Dergisi’ndeki yazım…

Eşime de teşekkür etmek isterim; desteği, ilgisi, sabrı, verdiği cesaret, hazırladığı çay ve çocukları oyalayıp yazmama fırsat yarattığı için.

İyi ki varsınız… Siz okumaya devam ettikçe ben de varım… Alaz ile Geziler-e, Beliz ile Geziler-i ekleyip, iki çocuklu seyahatleri anlatmaya devam…

Yazar

2 Yorum Var

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.