New York – 2012

İnternette araştırdığınızda birçok otelin özelliklerinde aile için uygundur yazar. Gidip gördüğünüzde öyle olmadığını farkedersiniz. Artık biri bebek, iki çocuklu olduğumuzdan gerçekten ama gerçekten çocukların, bebeklerin ve ailelerin ihtiyaçlarını karşılayan oteller gerekiyor bize.


Düşünüyorum da en uygun otelleri bulmak için birkaç noktayı gözönüne almalı:

Yeterince Güvenli mi?
En önemlisi benim için. Bu yaz biri koşan diğeri emekleyen olacak tatilimizde. Tekne ile tatil hayal hala! Havuz çocuklara uygun mu, plajda cankurtaran bulunuyor mu, oyun parkı standartlara uygun mu, odanın elektrik prizleri ve balkonları çocuklar için tehlike yaratır mı gibi sorularım olacaktır müstakbel otele.

Kanarya Adaları – 2013

Bebek Ivır Zıvırı Var mı? Ücretsiz mi?
Bebek yatağı veya mama sandalyesi için ek ücret isteyen otelin aileler için uygun olduğunu söyleyemem. Ayrıca odalarda buzdolabı ve su ısıtıcısı mutlaka bulunmalı, mama ve süt hazırlamak için. Hatta ücretli/ücretsiz puset sağlarsa benden ekstra bir yıldız!


Havaalanına Uzaklığı
Eğer havayolu ile yolculuk yapıyorsak, otel mutlaka havaalanına yakın olmalı. Uzun bir uçuş sonrası bir an önce varış noktasına gitmek isteriz, değil mi? Uçuş saati çok erken veya geç olan uçaklar en ekonomik olanlardır. Bu da yakında bir otelde kalmak için başka bir neden.

Kanarya Adaları – 2013

Yakında Market Falan Olsun
Yürüme mesafesinde küçük dükkanlar bulunsun; çocuklar için süt, meyve, bez gibi ihtiyaçları karşılamak için. Otelin yakınlarında kasaba, köy gibi yaşam yerlerinin olması da iyi olur. Doktor, eczane gerekebilir.


Küçük Detaylar Önemli
Alaz 13 aylıkken West Midlands’ta The Elms isimli muhteşem bir otelde kaldık. Akşam yemeği için aşçı çocuğa özel olarak istediğiniz yemeği hazırlıyordu, ücretsiz kreşi ve odalarında bez değiştirme ünitesi, bebek banyosu ve hatta Alaz farkında olmasa da nintendo wii dahi vardı.


Bir de Kanarya Adaları’ndaki oteli unutamam. Noel diye otelde kalan her çocuğa yaşına uygun hediyeler verdiler birkaç gün boyunca. Hatta gerek ailelere özel yemek saatleri, havuzu, parkı, klübü ile iki çocukla gitsem çok rahat ederim dediğim yerlerin başında…

West Midlands – 2012

E Biraz da Lüks
Tatildeyken hoş yerlerde kalmak isterim. İlla 5 yıldızlı olsun, butik olsun derdim yok; ama modern, karakterli, temiz ve en önemlisi çocuklara uygun olmalı. Odada eğer cam sehpalar, pahalı antikalar olursa istemem, rahat edemem.


Çocuklara Aktivite
Eğer Alaz mutluysa, ben de mutlu olurum. Otelin sağladığı çocuk aktiviteleri kısıtlı ise bir süre sonra sıkılabilirler. Otel dışında, yakınlarda park, plaj, kale, müze, hayvanat bahçesi olsa fena olmaz.


Bize de Aktivite
Geçen senelerde Alaz tüm gün plajda, havuzda yorulduğundan erken uyuyordu. O nedenle bahçesi veya terası olan bir odası olmalı ki, çocuklar uyuduktan sonra biz de yetişkin saati yapabilelim.


Assos’taki Kanara Otel’in balkonunda, Alaz uyuduktan sonra babasıyla dalga sesleri eşliğinde, yıldızlar altında internetten film izlerdik.

West Midlands – 2012Dışarıda Yemek
Akşam veya öğle yemeği otelin ekstrasıysa, yakındaki yerel kafeler ve restoranlar tatilin tekdüze gitmemesi için birebir. Çocuk menüsü ve mama sandalyesi olanlar tercihim. Tabii dondurmacı da bulunmalı yakınlarda.


Ne dersiniz? Unuttuğum birşey var mı?

Not: Yazımı beğendiyseniz veya başkalarının işine yarayacağını düşünüyorsanız, lütfen paylaşın… Teşekkürler!
Resimlerin tümü bana ait.

Yazar

2 Yorum Var

  1. Merhaba 🙂 yazılarınızı zevkle takip ediyorum, bizim de 65 günlük bir kızımız var ve gezmeyi çok seven bir aileyiz, 13 aylık bir köpük kızımız da yolculuklarımıza dahil olmakta… size sorum şu olacak yolculuklarınız sırasında ya da evde (fotografınızdan yola cıkarak soruyorum) park yatak olarak ne tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkür ederim… İyi yolculuklar 🙂

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.