Çocuklara, ‘Sen çocuksun, anlamazsın!’ denilen zamanlar çok geride kaldı. Şimdi ailecek tatil planlanırken onların da fikirleri alınıyor. Ne de olsa bu, onların da tatili değil mi?

Anketler çocuklara da tatil konusunda danışıldığını söylüyor; ama sınır nerede bitiyor? Yapılacak aktiviteleri anlarım; ama gidilecek yer, kalınacak otel konusunda son sözü ben söylemek isterim. Tabii Alaz masrafları karşılamıyorsa 🙂


Tatil sırasında yapılacak aktiviteleri, ailelerin %86’sı çocuklarla birlikte planlıyormuş. Düşünüyorum da, Alaz henüz konuşmadığı zamanlarda bile seyahatlerimize oyun parkları, çocuk müzeleri sıkıştırırdık. O farkında olmasa da, onu düşünerek, onun adına planlar yapardık.


Beni şaşırtan sonuç, seyahat edilecek yerlerin %50’sine çocukların karar veriyor olması. Bence bu ‘İspanya’ya mı, İtalya’ya mı gidelim?’ şeklinde önerilerden birini seçmek şeklinde olsa gerek. Kaç aile dünya haritasını çocukların önüne koyup da ‘Söyle bakalım bu yaz nereye gidelim?’ diyordur merak içerisindeyim.


Gerçi uçak yolculuklarımızda Alaz’ı oyalamak için, uçaktaki magazinin sonundaki haritayı açıp ’Bir sonraki gezimizde nereye gidelim haydi göster!’ demişliğim vardır da, henüz kendisini ciddiye almadık.


Açıkçası merak ettim şimdi; okuldan geldiğinde bir sorayım bakalım ne diyecek?


Sizin çocuklar tatil planlarınıza katkıda bulunuyor mu?

Güncelleme: ‘Londra’ dedi…


Resim: https://www.flickr.com/photos/8_8/

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.