Çocuklarımız bizim geleceğimizdir, her şeyimizdir. Onların sağlığı, mutluluğu, güvenliği ve huzur içinde olmaları çok önemlidir. Bu nedenle seyahate çıkmadan önce çocuklarımızın tüm gereksinmelerini ayrıntılarıyla düşünür ve ona göre önlemler almaya, hazırlık yapmaya çabalarız. Yolculuk sırasında çocuklarımıza gerekebilecek her türlü eşyayı, gideceğimiz bölgenin hava koşullarına uygun giysileri, belki birkaç oyuncak ve buna benzer ayrıntıları düşünürüz, toparlarız. Ama ailece kullanabileceğimiz ve özellikle de çocuklarımıza göre düzenlenmiş bir seyahat sigortası yaptırmak ya çoğumuzun aklına gelmez ya da önemsenmez. Oysa herkes yurt dışına çıktığında veya bilmediği bir bölgeye gittiğinde kendisini ve çocuklarını güven altında hissetmek ister. İşte bu nedenle özellikle küçük çocuğunuz varsa, kapsamlı bir seyahat sigortası yaptırmanız doğru olur.

Seyahat sigortası, seyahat edecek kişilerin yolculukları boyunca başlarına gelebilecek bavul kaybı, ani rahatsızlanma, konaklamanın uzaması, acil geri dönüş, seyahatte olduğunuz süre içerisinde evinize bir zarar gelmesi, uçuşlarda meydana gecikmeler ve buna benzer daha pek çok sorunu teminat altına alır. Bazı ülkeler ve özellikle de Schengen ülkeleri vize işlemleri için gereken belgelerin içerisinde seyahat sigortasının da bulunmasını şart koşmaktadırlar. Bu konuyla ilgili detayları ister vize başvurusunu sizin için yapan seyahat acentesinden isterseniz de gitmeyi düşündüğünüz ülkenin konsolosluğundan edinebilirsiniz.

Seyahat sigortalarının değişik türleri ve seçenekleri vardır. Bankaların hazırlamış olduğu paket sigortaların yanı sıra sizlerin gereksinmelerine göre detaylandırılmış sağlık ve seyahat sigortaları da mevcuttur. Örneğin seyahat sağlık sigortası kapsamında yurt içindeki ve yurt dışındaki seyahatlerinizde hem sağlık hizmetlerinden hem de asistan hizmetinden yararlanmanızı sağlar. Asistan ile yaşamınızı kolaylaştıracak bilgileri size aktarır. Karşılaşabileceğiniz her tür sorunda size danışmanlık hizmeti verir. Banka ile yapacağınız sigorta sözleşmesinin kapsamına dahil edeceğiniz çocuklarınız için gereken tüm teminatları tek tek konuşmanızda ve belirlemenizde yarar vardır.

Ayrıca uçak biletinizi alırken havayolu şirketlerinin de seyahat ve sağlık sigortası yaptıklarını görmüşsünüzdür. Bunların hepsinde acil tıbbi harcamalar, seyahat iptali, bagaj gecikmesi ve gecikmeli kalkışlar teminat altına alınmıştır.

Yolculuktan önce planlayıp uygulamanızı önerdiğimiz en önemli hazırlıklardan bir tanesi de seyahat sigortasıdır. Hele de küçük çocuklarınızla uzun bir seyahate çıkmayı düşünüyorsanız, burada sözünü ettiğimiz bilgilerin ışığında gerek kredi kartlarınızın size sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanarak gerekse de acenteler ve bankalar aracılığı ile olsun, kendiniz ve aileniz için sigorta yaptırmanız doğru olacaktır.

Seyahatiniz sırasında kafanızda soru işaretleri olmasını istemiyor ve gezinizden çocuklarınızla birlikte keyif almak istiyorsanız siz de seyahat öncesi sigortanızı yaptırmanızı unutmayın.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.