Amsterdam deyince akla tarih dolu güzel bir şehir, gece hayatı ve bisikletler geliyor. İlk anda çocuklarla gitmek için uygun bir şehir mi acaba dedirtse de orada yaşayanlara göre Red Light District’ten çok daha fazlası var Amsterdam’da.

Yıllardır biz de Amsterdam’ı görmek için o kadar çok plan yaptık ki bazen gitmişiz gibi geliyor bana da. Avrupa’daki pek çok şehir gibi, hem ebeveynlere hem de çocuklara keyifli bir ziyaret olacağı kesin. Neden mi?

Rijksmuseum
Her müze severin ajandasında olması gereken yerlerden biri. Çocuklar için özel bölümleri ve programları da bulunuyor. Nasıl bir yer derseniz, buyrun. Yukarıdaki resim Iamsterdam, müze önünden. Tırmanmak serbest…

En iyi yemek: Krep
Pancake house denilen yerleri gözünüze kestirin. Her çocuk ve yetişkin krep sever, değil mi? İçinde atlıkarınca da bulunan De Carrousel Pannenkoeken kış için ve Vondelpark içinde bulunan Melkhuis güzel havalar için önerilenlerden.

Natura Artis Magistra (Artis Hayvanat Bahçesi)
Hem güzel hem kötü havalarda çocuklarla dolaşmak için ideal. 177 yıllık geçmişe sahip hayvanat bahçesi şehrin en çok gezilen atraksiyonlarından biri. Bilgi için buraya.

Natura Artis Magistra

Bilim merkezi: NEMO
Önerilen yaş 6 ve üzeri olsa da, daha küçük çocukların da seveceği birçok aktivite var. Şehir merkezinden yürüme mesafesinde ve çocukların oynarken öğrenmesi için en uygun yerlerden biri. Bakınız bu link.

Imaginarium Toy Store (Oyuncakçı)
Alaz ile gittiğim şehirlerdeki enteresan oyuncakçılara uğramadan edemem. Burası da Amsterdam’a çocukla gidenler için görmeden dönmeyin denilen yerlerden. Bana Zürih’teki Franz Carl Weber’i anımsattı. TunFun da kapalı bir oyun parkı ve gerçekten kötü bir havaya denk geldiyseniz çocukları şehirde eğlendirmenin diğer bir yolu.

Eğer Amsterdam’da birçok müze gezmeyi düşünürseniz Museumkaart satın almanız önerilir. Hem Van Gogh dahil çoğu müzeye beklemeden hızla girersiniz, ki küçük çocuklar dahil kimse beklemeyi sevmez, hem de bazı kaleler ve sergiler de bu kart sayesinde ücretsiz…

Resim:https://www.flickr.com/photos/justard/

Yazar

4 Yorum Var

    • Gittimiz mi acaba? Deneyiminizi paylaşırsanız çok sevinirim. Mayıs gibi gitme imkanı var ne yapsam bilemiyorum. Benim de bebeğim 4 aylık olacak mayısta.

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.