Bavul hazırlamayı çok severim. Bazen yeni bir yere gitmenin heyecanı var, bazen de sevdiklerime kavuşmanın heyacanı. Eve dönerken tam tersi… İşte o zaman bavul hazırlamak çoook zoruma gidiyor.

Eskiden kendim için, 3 senedir de Alaz’lı bavul hazırlaya hazırlaya artık pratiklik kazandım. Bir hafta öncesi yerine son gün valiz hazırlayabiliyorum örneğin. Sadece listeden kontrol etmek kalıyor… Yeni bebek için hastane çantasını bile 1 saat içinde hazırladığım gözönüne alınırsa ne kadar ustalaştım tahmin edin…

Hatta ailecek tatile giderken bavula neler koymayacağım diye size sayabilirim:

  • Ütü gerektiren kıyafetler

Tatildeyiz, kim uğraşacak ütüyle zaten?

  • Küçük parçalı oyuncaklar

Kaybolurlar. Üstelik kaybolunca da küçüklerin büyük çığlıklarına neden olurlar. En iyi ihtimalle yere düşerler, defalarca eğilip almak durumunda kalırız, birkaç kez sonrasında tam bir sinir harbi.

  • Favori yiyecek ve içecekler

Ne gerek var? Yeni lezzetlere açık olmalı insan. Çocukların favori yiyeceklerini koyunca zaten bizimkilere yer kalmaz.

  • Gereksiz makyaj malzemeleri

Evde bile kullanmadığım maskelere hiç gerek yok. Aynı şekilde büyük boy şampuan, saç kremi, duş jeli banyoda dönüşümüzü beklesin. Oteldeki ufak şampuanları beğenmezsek gittiğimiz yerden yenisini alırız.

  • Özel tatil elbisesi/bluzu/ayakkabısı

Ne olduğunu biliyorsunuz. Hani her sene tatile giderken yanımıza alırız; ama asla giyemeyiz. Neden bahsettiğimi bilmiyormuş, her yaz bunu yapmıyormuş gibi davranmayın 🙂

  • Hep tatilde okurum dediğim kitaplar

Evde okumaya fırsat bulamayıp da havuz başında mı okuyacağım? Dergi, tablet, gazete, sohbet çocukların fotoğraflarını çekmek derken inanın vakit kalmıyor okumaya.

No… No!
  • İki şık elbise

Elbette her gece çocuk uyusun diye otel odasında yemeyeceğiz; ama her gece romantik yemek yeme garantimiz yoksa bir şık elbise yeter de artar.

  • Saç şekillendirici cihazlar

Güzelim yaz akşamı kim uğraşacak fön çekmekle, saç düzleştiriciyle? Zaten iyi olanları hem ağır hem de büyük. Taşımaya ne gerek var? Biraz köpük, sprey gündüz de bir şapka, tamam!

  • Değerli mücevherat

Giymekten çok otel odasında saklamakla vakit geçireceksem evde bırakırım daha iyi…

  • Aşırı teknoloji

Elbette birkaç tane gerekli; ama laptop, kindle, telefon, 2 kamera, tablet, e-reader… Bir de şarj aletlerinin kaplayacağı yeri düşününce… Zaten telefonlar video bile çekiyor artık!

Sizin bavuldaki fazlalıklar neler? Haydi itiraf zamanı…

Resim: https://www.flickr.com/photos/partymonstrrrr/

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.