Gümbet, Bodrum’dan sonraki ilk yerleşim yeri. Bu nedenle hem merkezi bir yerde kalmak isteyenler, hem de tatil köyü havasında bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir mekan.

Birçok yerli ve yabancı turist uzun ve kıvrımlı plajı, sığ denizi sebebiyle tatil için Gümbet’i tercih ediyor; özellikle de küçük çocuklarla tatile çıkınca. Yabancı turistler tarafından tercih edilen Gümbet koyu, bizim de Alaz’la birlikte gittiğimiz plajlardan biri. Su sporları için de Bodrum’un en uygun kıyılarından biri. Rüzgar olsa da dalga olmayan bir denizi var.

Bodrum’a yakın olması sebebiyle, sık sık alışverişe, barlar sokağına, yat limanına veya Bodrum Kalesi’ni ziyarete gidebilirsiniz. Ulaşım açısından yakın olduğundan Bodrum Açıkhava konserlerinden de rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Bir günü tekne turuna ayırıp diğer koyları gezebilirsiniz.

ETS Tur’un 0-6 yaş veya 0-12 yaş çocuklar için ücretsiz otel kampanyalarını da değerlendirmenizi öneririm.

Bodrum Gümbet otelleri, denize yakın bir konumda olduğundan isterseniz tüm günü plajda geçirebilirsiniz. Çocuklar da kumlu ve sığ denizde, plajda oynarken siz de gönül rahatlığıyla kahve içebilirsiniz. Eylül ve Ekim aylarında Bodrum’un en güzel denizinin bu koyda olduğu söyleniyor. Yaz ortasında giderseniz kalabalıktan şikayet etmeniz mümkün.

Akşamları ise Gümbet’te gün batımı harika! Akşam yemekleri için otellerden faydalanacağınız gibi, onlarca çeşit mutfağın da olduğu restoranlar bulunuyor. Gece hayatının da oldukça renkli ve eğlenceli olduğunu duydum!

Bu arada Bodrum’dan mandalinli dondurma yemeden ve mandalina lokumu almadan da dönmeyin.

Not: Fotoğraflar ETS Tur sayfasındandır. Bu yazı, ETS Tur için hazırlanmıştır.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.