Uçaklarda (çocuksuz) yetişkinlerin sürekli çocuklardan yakınması ve havayolu şirketlerinin çocuksuz uçuşlarla ilgili düzenlemelere gitmesi konusunda sürekli bir tartışma var.

Uçak yolculukları da tüm aile için böyle eğlenceli olabilir elbet! 

Richard Branson‘un sahibi olduğu Virgin Atlantic için ürettiği harika bir fikir var. Çocuklar uçuş boyunca ailelerinden ayrı bir kabinde, bakıcılar eşliğinde yolculuk edecek. İstedikleri kadar bağırabilirlerken, anne-baba da diğer normal yolcular gibi şarap içip film izleyebilecek. Bu fikir sadece ailenin uçuş stresini azaltacağı gibi, ‘Ay benim yanıma oturmasın bu çocuklu aile‘ bakışlı diğer yolcuların uçaktaki tedirginliğini de alacak.

Uzaklara yolculuk etmek zorunda kalan birçok aile için çok çekici bir haber olduğunu düşünüyorum. Yine de uçuşlardaki güvenlik unsurları nedeniyle malesef gerçek olamayacak kadar güzel.

Peki ne yapılabilir? 


Eurostar tren şirketinin aile vagonları olduğunu biliyoruz: Family carriage. Uçaklarda da böyle bir aile bölümü yaratılabilir bence.

 • Ufak bir oyun alanı; tüm ailenin gidip biraz hareket edebileceği türden.
 • Özel biniş-iniş kapısı; stressiz, koşturmacasız, bağırmadan ve diğer yolcuları rahatsız etmeden uçağa yerleşmek ve uçaktan inmek için.
 • Üç küçük çocuklu ailenin rahat rahat oturmasını sağlayacak koltuklar.
 • Yemek soğumasın diye esnek yemek saatleri; örneğin anne yemek yerken, baba çocuklarla ilgilenebilir. Sonrasında baba istediği zaman kendi yemeğini isteyebilir.
 • Çok miktarda bebek yatağı; böylece ‘Ya bize ön sıra verilmezse, bebek yatağı kalmazsa!‘ türü endişelere son vermek.

Böyle bir ayrı aile bölümü olsun ister misiniz? Bu listeye daha neler ekleyebilir ve Richard Branson’a iletebiliriz sizce?

Yazar

2 Yorum Var

 1. her şeyi yazmışsınız sanki aklıma başka bir şey gelmedi hoş sadece bir kere uçtuk ogluşla o da sorunsuz oldu ama çok güzel bir fikir ogluşumla uzun uçuşlar için fikrinizin gerçek olması dileğiyle sevgiler..

  • Yorum için çok teşekkürler. Amerika gibi uzaklarda yaşayıp da Türkiye'ye gelenler için harika bir çözüm olur, bakalım…
   Sevgiler! Deniz

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.