Ucuz Uçak Biletleri İçin İpuçları
En uygun uçak bileti için rezervasyon yaptırmanın son tarihi, seyahat tarihinizden üç hafta öncesine denk geliyor. Hava yolları en uygun fiyatlarını uçuştan 21 gün öncesine kadar satmaya devam ederler ve daha sonra da fiyatlarını yükseltmeye başlarlar. Tabii daha erken davranırsanız çok daha avantajlı fiyatlarla uçak bileti satın almanız mümkün. Aslında ucuz uçak bileti için dikkat etmeniz gereken belli başlı noktaları göz önünde bulundurursanız tam da istediğiniz gibi bir tatile ilk adımınızı atmış olursunuz…

Belirli gün ve haftalar
Günlerin uçak bileti fiyatlarında çok etkisi olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Pazar, Pazartesi ve Cuma günleri bilet fiyatları oldukça yüksektir. Hareket tarihlerinizi haftanın ortalarına doğru çekerseniz mutlaka uçak biletinizden kar edeceksiniz!

Aktarmalar işinize yarayabilir
Aktarmalı uçuşlar çoğu zaman direkt uçuşlardan daha uygundur. Eğer gerçekten uçak biletinize çok fazla para vermek istemiyorsanız aktarmaları göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Havalimanı konusunda katı olmayın!
Diyelim ki İstanbul’dan uçacaksınız, illa Atatürk Havalimanı diye ısrarcı olmanıza gerek yok. Sabiha Gökçen Havalimanı’nı da deneyebilirsiniz, fiyat farkı şaşırmanıza neden olabilir. Aynı şekilde gittiğiniz şehirde de birden fazla havalimanı varsa hepsini teker teker kontrol ederek en ucuz uçak bileti hangisine varsa onu alarak bayramda ekonomik uçak bileti almış olursunuz.

Tercihlerinizi kabarık tutun
Eğer izin ile ilgili bir sıkıntınız bulunmuyorsa, günlerinizi opsiyonlu tutabilirsiniz. İki gün önce ve herhangi bir saat gibi seçenekleri işaretleyerek karşınıza farklı fiyatlarda uçak biletlerinin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Kampanyalar!
Kampanya ve promosyonlardan haberdar olmak için hava yollarının sosyal medyalarını takip edin ve e-bültenlerine üye olun. Böylece tüm uçak bileti kampanyası bilgilerinden haberdar olabilirsiniz.

Bazen ucuz uçak biletleri almak beraberinde problem getirebiliyor. Bu yüzden biletinizi alırken dikkatli olmalısınız. Gittiğiniz havalimanının şehre uzaklığı, hava yolunun rötar yapma ihtimali, aktarma süreleriniz gibi konuları iyi incelemeniz gerekiyor. Ekonomik uçak bileti alıp başınızı derde sokmaya ve çok daha fazla para harcamaya hiç gerek yok. Aynı zamanda uçuş sırasında nelerin fiyata dahil olup olmadığını da öğrenmeniz gerekiyor. Bazen karşınıza çıkan ekstra ücretler başınızı derde sokabilir. Check-in ücretleri, uçaktaki yiyecek içecek ücretleri cebinizi yakabilir.

Not: Bu yazı Ucakbileti.com tarafından hazırlanmıştır.
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.