Otomobiliniz sizin için önemli bir ulaşım aracı. Gereken bakımı da gösteriyorsunuz fakat yeni nesil lastiklerden haberiniz var mı?

Hem yakıt tasarrufu hem de sürüş güvenliği için lastiklerinizi yeni teknoloji ile buluşturmanın zamanı geldi. Energy Saver+ teknolojisi ile daha dayanıklı lastikler ve mükemmel kavrayış olanağı bulabilirsiniz. Anti Surf sistemi sayesinde ise Çevre Dostu Güç Bileşenli kauçuk kompleksi entegre edilmiş lastiklerle kuru yolda, ıslak yolda ve hatta ıslak zeminde viraj almada her koşulda yol tutuşunu garanti ediliyor.

Bu haberin yanında sizin için önemli olduğunu düşündüğümüz ipuçlarını aşağıda paylaşıyoruz.

ŞEHİR İÇİ SÜRÜŞLER OTOYOLA GÖRE LASTİKLERİ 2 KAT DAHA HIZLI YIPRATIR.

Şehir içinde lastikler daha çabuk yıpranır, çünkü daha sık ve daha sert fren yapma ve hızlanma nedeniyle lastikler daha fazla iş yapmaktadır. Aynı zamanda, kazaların %60’ı şehir içinde düşük hızlarda meydana gelmektedir. Dolayısıyla güvenliğinizi tehlikeye atmadan daha uzun dayanabilen lastiklere gereksiniminiz bulunmaktadır.

ŞEHİR İÇİ SÜRÜŞLERDE, YAKIT TÜKETİMİNİN %30’U LASTİKLERİNİZ NEDENİYLE OLUR.

Yakıt tüketiminde lastiklerin payı %10 ila %70 arasında değişebilir. Şehir sürüş koşullarında tüketim en fazladır, çünkü daha fazla hızlanma ve yavaşlama vardır. Aynı zamanda, kazaların %60’ı şehir içinde düşük hızda olur. Dolayısıyla, ideal olarak güvenliğinizi tehlikeye atmadan daha az yakıt harcayan bir lastik tercih istersiniz.

YAZ MEVSİMİNDE 50 KM/SAATTE, KIŞ LASTİKLERİ 1,5 MT FAZLA FREN MESAFESİNE NEDEN OLUR.

Güvenlik açısından, tüm yaz boyunca kış lastiklerinin takılı olması bir hata olacaktır. Kış lastikleri yaz koşulları için uygun değildir. Yaz mevsiminde de, hava koşullarını öngöremediğiniz olur. Havanın kuru veya yağışlı olduğu günler, yol yüzeyinde etkilidir ve yüzeyin daha az veya çok kaygan olmasına neden olur. Yaz koşulları ne olursa olsun, lastiğinizin en mükemmel performansı sağlaması gerekir.

Gelişen teknoloji sayesinde, birçok performans faktörünün tek lastikte bir araya geldiği lastikler başarıyla üretilebilmektedir. Kauçuk kompleksi entegre edilen yeni nesil lastiklerle kuru yolda, ıslak yolda ve hatta ıslak zeminde viraj almada her koşulda yol tutuşunu garanti ediliyor.

!function(a,b,c){var d=a.getElementsByTagName(b)[0];a.getElementById(c)||(a=a.createElement(b),a.id=c,a.src=(“https:”==document.location.protocol?”http://player-services.goviral-content.com”.replace(/^http:/,”https:”):”http://player-services.goviral-content.com”)+”/embed-code/index/find?placementVersionId=3454788514024856161559241″,d.parentNode.insertBefore(a,d))}(document,”script”,”gv_script_3454788514024856161559241″);
Not: Bu yazı Michelin tarafından hazırlanmıştır. Kullanılan resim ve video Michelin firmasına aittir.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.