Gerekli malzemeler:

  1. Su
  2. Eldiven
  3. Wellies botlar…

Ünlü marka Marks & Spencer, Marine Conservation Society ile birlikte Nisan ayında Birleşik Krallık plajlarının temizlenmesi için bir organizasyon düzenliyor.

Geçen sene, 9000 gönüllü 113 plajı ve 50 kanalı temizleyerek 300 kilometrelik bir sahil şeridini çöpten arındırmış. Gönüllülerin 1-2 saatlerini ayırmasıyla 30 bin kilodan fazla çöp plajlardan toplanmış.

Bu şekilde deniz canlılarının hayatı, plastik çöplerden dolayı zarar görmeleri engellendiği gibi, plajlar da yaz için hazırlanıyor. Üstelik bu Big Beach Clean-up, ailelerin katıldığı ve çocuklarına örnek oldukları her açıdan herkese faydalı bir organizasyon da aynı zamanda.

Bu sene, okullar da katılacağı için daha kalabalık bir organizasyon olacağı kesin. Birleşik Krallık sınırlarında yaşıyorsanız, 24-30 Nisan arasındaki etkinliğe bu linkten ulaşabilirsiniz.

Türkiye kıyılarında da yerel çapta birşeyler yapıldığını biliyorum. Fakat neden 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde plajlarımızı temizlemek, yaza hazır olmasını sağlamak için bol aktiviteli, bol hareketli, çocuklarımıza da örnek olacağımız ülke çapında büyük bir organizasyon düzenlenmiyor? Yoksa var da benim mi haberim yok?

Fotoğraflar:
http://www.flickr.com/photos/snemann2/
http://www.flickr.com/photos/fabrico/

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.