2014 hedeflerimden biri bol bol Avrupa seyahati yapmak. Üzülerek yazıyorum ki, dedeler torun sevsin diye geçen sene her iki ayda bir her fırsatta Türkiye’ye koşturmuşuz, diğer Avrupa ülkelerine pek yüz vermemişiz. Ee düşündüm, iki dedeye de bu sene yeni torunlar geliyor, biz izin isteyelim. Bahardan itibaren ailenin en küçüğü olmayacak Alaz’ı da alıp ailecek biraz gezelim.

İtalya’ya ayak bastım; ama utanarak yazıyorum ki ne Roma’yı ne Venedik’i henüz görmüş değilim. Belki de doğru zaman Alaz’la birlikte görmekti.

Birkaç sene önce Sicilya’yı gezmiş, baharda Etna’da hem kar görmüş hem de Taormina’da denize girmiştik. Çocukla tatil için en güzel adalardan biri, öneririm.

Güney Fransa gezimiz sırasında da, Nice, Monte Carlo, Menton ve Ventimiglia’yı arabayla dolaşıp, her şehirde 1-2 gece kalarak gezindik. Hatta İtalya’nın Ventimiglia kasabasından satın aldığımız peynirleri dün gibi hatırlarım.

Çocuklarla gezi için ilk olarak İtalya’yı seçmek yanlış olmaz. Aksine, herkesten ilgi görecekler hatta gezinin merkezi çocuklar olacaktır diyor gidenler.

İtalyan aileler çocuklarıyla seyahat etmeyi seven ülkelerin başında geliyor. O nedenle çok da güzel bir internet siteleri var; http://www.bimboinviaggio.com/
Tabii İtalyanca bilenler için. Ülkenin en iyi aile dostu otelleri, kasabaları ve atraksiyonları sitede yazılmış. İşin güzeli eğer İtalyanca bilmiyorsanız, İngilizce versiyonu da var; http://www.travellingbaby.com/
Üstelik sadece İtalya için, Avrupa için değil dünyadaki birçok farklı bölge için de otel, park ve müze önerileri sunuyor.

Çocukla yolculuk öncesi gözatmak için ideal.

Bellissimo!

GÜNCELLEME;

Bizim çocukla 10 günlük İtalya gezimiz de bu linkte: https://www.gezginanne.com/2014/04/italya-seyahatimiz-gun-1.html

Fotoğraf: http://www.flickr.com/photos/imelda/

Yazar

1 Yorum Var

  1. 🙂 Maşallah canavar bak 🙂 Yazınız çok hoş ve güzel. Teşekkürler

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.