Bir araştırmaya göre, bebekler 6 aylık olduklarında ortalama 806 mil yol katetmiş oluyorlarmış İngiltere’de. Yani Londra’dan Güney Fransa sahiline dek uzanan bir yolculuk yapmış kadar oluyorlar.

Zannetmeyin ki şehirden şehire geziyorlar, mil-lerin çoğu günlük yaşamda ev-market, ev-oyun grubu, ev-park türü her zaman olan yolculuklardan geliyor. Küçük çocuğu olanlar havayolu ile yurtdışına gitmek yerine ülke içinde kısa kaçamakları tercih ediyorlar.

Yeni anne-baba olmuş İngilizler’in sadece %27’si uçağa binip yurtdışı tatiline gitmeyi göze alabiliyor. Geriye kalan çoğunluk tatillerini İngiltere’de geçirmeyi tercih ediyor.Bu araştırma, İngiltere’de ebeveynlik kültürünün değiştiğini de gösteriyor. Çünkü ankete katılanların %54’ü bebekken ailesi tarafından yurdışına tatile götürüldüklerini söylemiş.

Sadece uçağa binme stresi ve bavul taşıma zorlukları değil yeni ebeveynleri rahatsız eden. %32’lik bir kısım küçük çocuklarıyla şehirlerarası otobüslere binmekten, %11’i de trenle yolculuk yapmaktan kaçınıyor.

Bebekle uzun bir seyahat yapmaktan aileleri alıkoyan asıl neden, diğer yolcuları rahatsız etme korkusu. Uzun tren, uçak veya otobüs yolculuklarında günümüzün aileleri – en azından İngilizler – en çok diğer yolculardan çekiniyor. Bu nedenle de eve yakın, kısa seyahatleri tercih ediyorlar.

Halbuki hiç ağlayan sarışın, renkli gözlü bebek görmeyiz biz, değil mi? Hep bizimkiler ağlar 🙂

Resim: Flickr/_bohemian_

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.