Klişe bir soru: Tatilde nereye gitmek istersin?

101 Holidays seyahat şirketi, 101 seyahat yazarına sormuş.

101 ünlü yazarın listesinden Fransa, Hindistan ve İtalya çıkmış. New York, Londra ve Paris ise görülmesi gereken ilk 3 şehir seçilmiş. Ne şanslıyım ki üçünü de gördüm, hatta 10 favori şehrin sadece 4’ünü görmemişim; ikisinde de yaşamak nasip oldu. Hong Kong’u bilemem; ama Venedik, Berlin ve Amsterdam bu sene gidilecekler listesine girebilir.

Bana kalsa tatil için uzaklarda, kimsenin pek bilmediği, gitmediği egzotik bir yer seçerdim: Madagaskar, Galapagos veya Meksika. En iyi plaj için Türkiye’nin seçilmemesi hayli şaşırtıcı; çünkü Yunanistan bile ilk 10’da.

Tayland’da Krabi dünyanın en iyi tatil beldesi seçilmiş. Sevgili eşim yüzünden Tayland görmek isteyeceğim bir yer olmaktan çıktı. Bir belgesel seyrettik; ucuz insan çalıştıran ve insanları oldukça sömüren Tayland’da herşey dahil otelleri anlatan. İzledikten sonra bizim için oraya gidip gönül rahatlığıyla tatil yapmak imkansız oldu.

Neyse işte seyahat yazarlarının favori tatil yerleri…

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.