Özgürlük Parkı, İstanbul’da bize neyse Kelsey Park da Londra’da o.

İngiltere’ye ilk geldiğim sene, yürüyüşe giderdik. Sonra gölün kıyısında güneş alan, her yeri gören banka oturup bir ressam olsak da şu manzarayı resmetsek der, kitap okur, termosta getirdiğimiz kahveyi içer ve sohbet ederdik.

Alaza hamileliğimde, hatta 40. haftam dolup da doğum henüz başlamadığında bol bol yürüyüşe gider, pusetlerinde uyuyan, scooter ile gezen, ördeklere ekmek atan küçük çocuklara bakar iç geçirirdik bizimki de böyle olacak mı diye.

Alaz bebekken, henüz iki haftası dolmamışken bu dünyada, uyandığında bir ağaç altında emzirdiğim, onu götürdüğümüz ilk parktı.

Sonrasında sık sık ziyaret ettik. Tek farkı, artık çocuk oyun alanında da uğramamızdı. En son da dün, 23 Ocak 2014’te gittik.

Nerede?
Londra’nın güney doğusunda, Beckenham’da.

Nasıl Aktiviteler Var?
Ördek ve kaz besleme,
Piknik yapma,
Dondurmacıdan dondurma alma,

Köpek gezdirme,
Güvercin peşinde koşma,
Çocuk oyun parkı,

Kahve de, pizza da bulunan bir kafe
Göldeki karabatakları, ördekleri, kazları, leylekleri izleme,
Sincapları elle besleme,

Koşturma,
Top oynama,
Bankta oturup manzara izleme,

Neler Eksik?
Kış günleri için kapalı bir mekan eksik. İçinde park yeri yok; ama etrafındaki sokaklara park etmek ücretsiz.

Hoşuma Giden Diğer Şeyleri

Biri çocuk parkı yanında olmak üzere iki adet tuvalet var. Bez değiştirme üniteleri de mevcut. Ufak bir dondurmacı geliyor minibüsle, yaz aylarında çocuklar önünde uzun sıra oluşturuyor dondurma satın almak için. Ördekler kedi gibi ayağınızın altında dolaşıyor. Sincaplara fıstık getirdiyseniz sevinçten üzerinize tırmanabilirler.

Çimler üzerinde emekleyen bebekler, gölün ortasındaki çeşitli kuşlara ev olmuş ada, ördekleri beslemek için evden ekmek getiren insanlar, biri ekmek attı mı o birinin başına üşüşen ördekler, kuşlar ve köpek gördü mü korkudan ağaca tırmanan sincaplar bahsetmeden geçemeyeceklerim.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.