Geçen sene Alaz’ın babasının babalar günü hediyesi Audi R8 yarış arabası kullanma deneyimiydi.

Canterbury yakınlarındaki yarış pistinde aldık soluğu güzel bir yaz günü. Alaz henüz 14 aylıktı. Babası yarış için hazırlanırken, güvenlik ve sürüş için ona kısa bir tur attırılırken Alaz ve ben fotoğraf çekmek için uygun ve güzel bir nokta aradık.

Yarış pistinin etrafının, çocuk dostu bir yer olmaması beklenir normalde. Aksine, burada çocuk parkı, piknik yeri ve hatta seyyar bir oyuncakçı bile vardı. Gerçi Alaz henüz küçük olduğundan tümünden bihaberdi. Alaz’ı çimlerin üzerine oturttum ve Audi’yi kullanmaya başlayan babasının fotoğraflarını çekmeye çalıştım.

Alaz o sıralar yürümeye pek meraklı değildi neyse ki. Hala 4 ayak gitmek favorisiydi. O nedenle eline bir kuru kayısı verdiğim Alaz’ı zaptetmekte zorlanmadım.

Arabayı sürüş süresinden çok birbirinden renkli ve güzel arabaları izlemekle ve fotoğraflamakla geçirdik zamanımızı.

Audi R8, babasının favorisiydi. Yarış pistinde beş tur attıktan sonra sertifikasını aldı. Sonra da yakındaki Canterbury’de yemek yedik. Canterbury’i yıllar önce bir güzel gezdiğimizden, bu gezimizi salına salına, Alaz’ın hızında yaptık. Onu ayrıca yazacağım.

Audi, Aston Martin, Ferrari veya Porche gibi bir yarış arabası deneyimi yaşamak istiyorsanız arabalardan birini kullanmak için en az 17 yaşında ve 1.52cm boyunda olmalısınız. Bir senedir de ehliyetiniz bulunması şartı var. Süremem; ama binmek isterdim diyenlere, sürücü yanındaki koltukta da yarış arabasıyla gezme imkanı sunuluyor. Detaylı bilgileri Virgin Experiences internet sayfasında bulabilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.