İşte gene bir hediye alma/verme zamanı daha geldi. Tabii konu çocuklara hediye olduğu zaman cüzdan boşalmış, kredi kartında limit azalmış kimin umrunda? Onların paket açma sevinçleri ve ilk birkaç dakika sevinç içinde alınan hediye oyuncakla oynamaları herşeye değer. Biliyoruz ki on dakika sonra çoktaaan o özene bezene seçip alınan oyuncağı unutup başka birşeyle ilgilenmeye başlayacaklar…

Yeni yıl için ne hediye almanız gerektiğine henüz karar vermediyseniz benden birkaç tavsiye. Bunlar kesinlikle reklam amaçlı değil, para kazanmayacağım 🙂 Sadece seyahat sever ailelerin çocukları için çok cool hediyeler. Detaylı bilgi için resimlerine tıklayın lütfen.

1 – Çok gezen, çok eşyası olan için;

Trunki elbette. Bu küçük valizler, hem renkleriyle hem işlevleriyle benim gönlümü Alaz henüz doğmadan çalmıştı zaten. 3 yaş üzeri için önerilse de, 2 yaştan itibaren rahatlıkla kullanılabilir. Bu konudaki yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Trunki bebek işi, ben büyüdüm diyen abla ve abiler için de, Peko the Penguin sırt çantası ve tekerlekli valizi çok şirin. Üstelik Gwyneth Paltrow’un 7 yaşındaki oğlu da kullanıyor.

2 – Coğrafya düşkünü için;

Hem dünya haritası hem de dünyanın neresinde hangi hayvanların bulunduğunu gösteren mükemmel bir küre. Bazı çeşitleri karanlıkta ışık yayıp gece lambası olarak da kullanabiliyor. Çocukların hem coğrafya hem de hayvanlar hakkında bilgi sahibi olması için harika bir hediye. Ben büyükler için olanını kendi alışveriş listeme ekledim bile!
3 – Su kuşları için;
Hani kimi çocuk vardır, tatile gidince sabah uyanır uyanmaz denize, havuza koşar, akşam gün batana dek de çıkmaz. İşte tam onlar için güzel bir hediye. Suya atıyorsunuz ve çocuklar dalıp çıkarıyor. Alaz da havuz kuşu olduğundan bayılır, ama sanki biraz yaşı küçük. Yoksa ben satın almak için kendimi zor tutuyorum!
4- Fotoğraf çekmek için yanıp tutuşanlar için;
Artık iPhone, Android gibi hem telefon hem fotoğraf makinesi olabilen aygıtlar varken çoğumuz fotoğraf makinesi kullanmaz olduk. Fakat çocuklar fotoğraf çekmeye bayılır ve oyuncak fotoğraf makinelerinin ya hafızası yeterli olmaz, ya çabuk bozulur, ya da müzik çalar, ışık yanar pili biter. En güzeli ucuz hatta ikinci el dijital makinelerden bir tane almak. Hem gerçek olacağı için oyuncaktan daha çok değer verecekleri kesin. 2 yaş üzeri için uygun.
5- Uykusuna düşkünler için;

Yola çıktım mı uyurum, arabaya-uçağa bindim mi kendimden geçerim diyen ufaklıklar herkesin başına! Onlara bu hediyeden başka ne uygun olur ki? Şişirilebilen yastığı, polar battaniyesi var. Üstelik makinede yıkanabiliyor. Daha ne olsun?
6 – Küçük ressamlar için;
Hem sırt çantası, hem aktivite masası, hem boyama tahtası. Birçok bölümü olduğundan boyaları saklamak için de ideal. Artistik yetenekleri olan yeğenleriniz, çocuklarınız için harika bir hediye olacaktır.Sizin aklınıza gelen başka hediyeler var mı?

İlk fotoğraf: Resim: http://www.flickr.com/photos/martinayach/


Yazar

1 Yorum Var

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.