Geçen akşam havaalanında araç park yeri ayarlıyordum. Türkiye’de nasıl bilmiyorum; ama İngiltere’de birkaç çeşit park yöntemi var. Her havaalanı için de, Heathrow, Gatwick, Luton ve Stanstead, geçerli.

Kısa, orta ve uzun süreli park yerleri mevcut. Bir de çocuklu ailelere ve çok bavulu olanlara önerilen Meet&Greet servisi. Yani havaalanı giden yolcu kapısında arabanızı biri gelip teslim alıyor. Dönüşte de gelen yolcu kapısında arabanız sizi bekliyor oluyor. Birkaç kez bu yöntemi kullandık ve Alaz’la çok pratik oldu.

İstanbul’dan Londra’ya gece 11 gibi inecek olan uçağımız için de karşılamalı bu servisi seçtim. İşlemleri tamamlamak üzereydim ki, bunları da sepete eklemek ister misiniz diye bir liste çıktı. Bir Haftalık Bebek İhtiyaç Listesi! Duymuştum; ama ilk kez görüyordum.

Şöyle, bir şirket İspanya, Türkiye, Fransa, Kanarya Adaları, Yunanistan ve Portekiz sınırları dahilinde kalacağınız adrese sizin adınıza bir bebek paketi gönderiyor. Otelde kalıyorsanız, otele vardığınızda resepsiyonda sizi bekliyor, ev adresi verdiyseniz de sabahtan eve teslim ediliyor. Müthiş değil mi?

Konu ilgimi çektiğinden paket içinde neler var diye okumaya devam ettim; Pampers (TR’de Prima) bebek bezi, ıslak mendil, pişiklere iyi gelen Sudocrem, bebek şampuanı ve kirli bezleri koymak için çöp poşetleri. Üstelik iki haftalık rezervasyonunuz varsa bu ürünlerden ikişer paket opsiyonunu seçiyorsunuz. Fiyatı da öyle fazla gelmedi bana.

Bavulda yeriniz yoksa, ya da onlarca bebek bezi taşımak istemiyorsanız, çok kullanışlı bir yöntem. Biz tuvalet eğitimini tamamladık, keşke önceden öğrenmiş olsaydım. Belki sizin işinize yarar…

Resim: Flickr U.S. Coast Guard

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.