Radyolarda Michael Buble çalmaya başlayınca insanın aklına Christmas için süslenmiş ağaçlar, kurulmuş marketler, sıcak tarçınlı şarap (glühwein), hediye fuarları, yağmasa da kar görüntüleri, neşeli kalabalık aileler, yanan bir şömine, rengarenk hediye paketleri ve elbette tatil geliyor.

Son birkaç senedir Hyde Park Wonderland bizim favori yerimiz ve bu da geçen seneki gezimiz; Yılbaşı Öncesi Hyde Park. Bu sene Alaz bu olayı daha çok anlar hale geldiğinden soğuk demeden başka yerleri de gezebiliriz dedim. Londra’nın en iyi Christmas marketlerini TimeOutLondon’da buldum…

Christmas, Kew Gardens

En sihirli, tahta Noel maketinin orada olduğu söyleniyor. Alaz geçen sene Noel babadan korkmuş olsa da Richmond’daki bu market en çocuk dostu oyuncakları (lunapark) barındırıyormuş. Üstelik Kew Gardens bünyesinde. Giriş ücreti 12.5GBP, 5 yaş altı ücretsiz.
Bağımsız dizaynırlar tarafından bir defaya mahsus üretilmiş, ilginç el yapımı hediyeler almak için O2 içindeki bu fuarı gezmemiz öneriliyor. Greenwich’teki fuarda yiyecek ve içecek ustaları da bulunacakmış. Online bilet fiyatı 5GBP.
5 Ocak’a dek sürecek market, her yaştan her kesimden insana hitap ediyor. Lunapark, her yaşa uygun oyunlar ve oyuncaklar, yiyecek/içecek standları, buz pateni sahası, hediyelik eşya büfeleri, canlı müzik ve daha birçok atraksiyon var. Giriş ücretsiz.
Thames Nehri kıyısında, Waterloo tarafında kurulan market, Alman stilinde ufak tahta klübeler, oyuncaklar, yiyecek/içecek büfeleri, dizaynır hediyelikleri ile 24 Aralık’a kadar gezmeye açık. Sokak marketi olduğundan giriş ücreti yok.
Bu saydığım marketler, uzun süreli ve halka açık olanlar. Christmas öncesinde kurulan en büyük fuarlar yani. Günübirlik ve kısa süreli diğer Londra marketleri için linke tıklayabilirsiniz.
Resim: http://www.flickr.com/photos/southeasternstar/
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.