Hüzünlü Eylül ayıyla birlikte tatil sezonu kapanır yavaştan. Çocuklar okula başlayacaktır, hazırlıklar için evlere dönülür. Üniversite kayıtları başlar, yurt/ev ayarlamak için aile seferber olur. Meydan yurtdışından gelenlere ve emekliye ayrılmış, torunları yolcu etmiş tontonlara kalır. Havaların ve denizin henüz ılık olduğu sonbahar başında, tenha plajlar, müşterilere adam gibi muamele yapan garsonlar, suda yüzen balıklar ile belki de aylardır denizin en güzel olduğu zamandır.

Açıkçası Temmuz, Ağustos sıcaklarından ötürü ve tabii okul sorunumuz da olmadığından son senelerde hep Eylül sonu, Ekim başı yaptık Türkiye’deki deniz tatilini. Havanın daha erken kararması dışında çok güzeldi herşey. Akşamları rahat uyumak için serin, gündüzleri bunaltmayan bir sıcak, sabahın 5’inde hava aydınlanmadığından 7’lere dek uyuyan bir Alaz… Kısacası henüz okula başlamamış bebekleriniz varsa tam tatile çıkmak için uygun zaman. Üstelik bu sene okullu olanlar için de uzun bir Kurban Bayramı tatili var. 2013 deniz sezonu kapanmadan bu son fırsat…

Skyscanner Türkiye, En İyi Yurtiçi Sonbahar Destinasyonu adı altında kalabalıktan uzak, keyifli bir tatil geçirmek için önerilerde bulunmuş. Hala gidesim var; ama kararsızım diyorsanız, listeye bir bakın. Bayramda aile ziyareti yapacağız, mecbur diyorsanız da seneye gitmek için aklınızda bulunsun…

  • Bozcaada
Seneler önce, koca ve çocuk olmayan zamanda 30 Ağustos Zafer Bayramı tatilini fırsat bilip gitmiştim ve ba-yıl-mış-tım. Tekrar gideceğim ender yerlerden biri. Aklımda kalanlar; harika mezeleriyle Paşa Restoran, Bozcaada Kalesi, çiçekli rengarenk sokaklar, köy kahvesi, değirmenler, üzüm bağları, Talay şarapları ve domates reçeli.
  • Antalya
Çok gittim; en son Alaz’la geçen yaz Lara taraflarındaydık. En beğendiğim yeri Olimpos ve Çıralı. Ağaç evlerde kalmıştık o zamanlar. Kaş ve Kalkan’a dalış yapmaya gittik. Saklıkent, Patara, Demre, Kekova, Üçağız, Finike’ye dek gezdik. Hem Aralık ayında denize bile girdik.
  • Kars
Henüz gidip görmediğim bir yer. Skyscanner tavsiyesiyle güzel bir şehir turu olacağına eminim.
  • Trabzon
Görmediğim; ama hep gitmek istediğim bir bölge. Karadeniz gezmelerim ancak Safranbolu’ya dek uzanıyor. Eşimle planlıyoruz bir minübüsle ailecek Türkiye turu yapmayı Alaz biraz daha hatırlayacak yaşa gelince.
  • Abant
Üniversitede okurken Abant Gölü Milli Parkı’na gitmiştim. Karlı bir zamanıydı, buz tutmuş göl üzerinde yürüdüğümüzü hatırlıyorum. Baharda çok güzel oluyormuş.
  • Amasya
İlerdeki minibüs güzergahımızda olacağı kesin bir yer daha. Yılda 350 bin turist ziyaret ediyormuş; Alman, Japon ve Koreli.
Şehirler hakkında ayrıntılı bilgi için Skyscanner linkine gidin ve nereye gitmek istediğinizi seçin. İyi tatiller…

Not: İlk resim benden, diğerleri Skyscanner’dan…
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.