Çocuklarla yolculuk edince ekonomik olmak gerekiyor. Bu da erken rezarvasyonları veya promosyon biletleri takip etmekle başlar. Uğur Cebeci, köşe yazısında bizleri çeşitli kategorilere ayırmış tatil planlama konusunda. Siz hangi gruptasınız?


Son dakikacılar: Ne yazık ki Türk yolcuların önemli bölümü son dakikacı. Ya iznini ayarlayamıyor ya da bütçesini son dakikada denkleştirip uçak bileti bakıyor. Tabii ki sona kaldığı için de en pahalı biletler onu bekliyor.


Borsacılar: An ve an bilet fiyatlarını aynı borsadaki hisse senetleri gibi takip ediyorlar. Hatta sorduğunuz zaman “Şu havayolu fiyatını bu kadar yükseltti veya şu kadar düşürdü” cevabını bile verebiliyor.


Promosyoncular: İlk uçuşları, fiyatların indiği dönemleri hiç kaçırmıyorlar. Bu tutkuları bazen onları akıllarından bile geçirmedikleri yere uçurabiliyor. 


Kombineciler: Bir de kombineciler var. Ya iş ya da tatil amaçlı biletlerini sistem satışa açılır açılmaz almaya başlıyor. Örneğin bu tür yolcunun Bodrum’da yazlığı var. Hafta içi çalışıyor. Cuma gidiş, pazar dönüşe tüm yaz sezonunun biletlerini bir oturuşta satın alıyor. En ucuz sınıf olduğu için uçamayıp bileti yansa da umurunda pek olmuyor.


Ortada kalanlar: Ne uçak biletlerini an ve an takip edecek kadar vaktiniz var ne de çok planlı bir tatil planınız. Tavsiyemiz, uçuşlarınızı yine de önceden organize etmeniz. Zaman konusunda esnekliğiniz, bazen de alternatif havalimanları, aktarmalı uçuşları denemek isterseniz, yine de ucuz bilet bulma şansınız var.


Uçak biletlerine tavan fiyat belirleneceği ve erken satın alanın her zaman ucuza uçacağını belirten yazının devamı için tıklayın; http://ush.re/xvdy

Resim: http://www.flickr.com/photos/adavey/

Yazar

1 Yorum Var

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.