Neden Çocuklar Tatilde Hastalanır? diye soran bir ebeveynseniz doğru yerdesiniz. Öncelikle linkteki yazıyı okudunuz varsayıyorum ve bu konuda yaptığım araştırmamı sunuyorum.

Çocukların ve tabii bizlerin de tatilde hastalanmaması ve tatilimizin zehir olmaması için yapabileceğimiz şeyler var:

  • Uçak seyahatinde kulak ağrısı çekmemek veya en aza indirgemek
Eğer grip veya kulaklarınızı tıkayacak cinsten nezleyseniz uçağa binmeyin. Tıpkı bu gibi durumda su altına dalış yaptırılmadığı gibi uçak da basınç nedeniyle kulağa zarar verecektir. Bir arkadaşım Bodrum tatiline gelmek için bindi ve acile gitmek durumunda kaldı. Yetişkin için böyle sonuçlanan bir olay kim bilir ağlamaktan başka çaresi olmayan bebekleri nasıl etkiler? Mecburum uçağa binmem gerekiyor diyorsanız Earplanes hem yetişkinler hem de 1-11 yaş arasındakiler için iki ürün çıkarmış. Kulağım, burnum hafiften tıkalıyken önlem olsun diye kullandım ve memnun kaldım.

  • Uçakta, trende veya klima olan kapalı yerde virüs kapmayın
Uluslararası Parent dergisinin de onayladığı turunçgil kokulu burun damlası Nozin, kapalı alana girmeden önce burna sıkılıyor ve 8 saate dek nezle ve grip virüsünden koruma sağlıyor. 100ml’den az olduğu için de güvenlik kontrolde sorun çıkmaz ve uçağa rahatlıkla alınabilir.
  • Taşıt (yol) tutmasını engelleyin
Oğlumda başlayan taşıt tutması olayı hiç hoş değil. Küçücük bünyesi sarsılıyor ne yemek yiyor ne sıvı tüketiyor. Aynı olay hamilelik için de geçerli. İşe gidip gelirken bile trene biner binmez uyumaya çalışırdım. Sonra iki ürün öğrendim. Biri pastil şeklindeki Quesy Drops, hatta çocuklar için olanı da var; Quesy Pops for Kids.

Diğeri de Psi Bands denilen bir tür bileklik. Kola takılıyor ve ferahlık veriyor. Yol tutması için de işe yarıyor. Almayı düşünmüştüm hamileyken; ama yorumlara bakınca kimisinde işe yaradığı kimisinde yaramadığı yazıyordu, vazgeçtim. Gerçi bazıları migrene dahi iyi geldiğini yazmış.

  • Mümkünse Jet-Lag olmayın
Jet-Lag olayından etkilenmemek için uzmanlar yemek yemeyin diyormuş; fakat yemek yemeyince insanlar kendilerini bitkin hissediyor. Tabii ki kan şekerleri düşüyor, bünye zayıf düşüyor vs. Açıkçası buna pek katılmıyorum. Çünkü biz Jet-Lag olmayalım diye yemek yemeyi kesmedik. Aksine uçaktayken daha sık acıktık ve sürekli birşeyler atıştırdık. Amerika seyahatlerimizde çok şükür yorgunluk dışında bir şikayetimiz olmadı. Onu da ilk birkaç gece erken yatarak veya gün içinde kısa uyuyarak atlattık. Jet-Lag için de bir ürün var, FlyRight adlı. Kullananlar memnun kalmış, biz denemedik.
  • Mideyi bozmayın
Yolculuktayken içeceklere buz koydurmayın, kimbilir hangi su kullanıldı? Tavuk yemeyin, yaz aylarında çok çabuk bozulur ve besin zehirlenmelerin çoğunun nedenidir. Alkollü ve gazlı içecekler içmeyin.
Bunlar dışında benim ekleyeceklerim, tuvaletleri kullandıktan sonra çocuklarınızın ellerini de yıkayın ve kurulayın. Daha az ve sık yiyecek tüketin. Bol su için, içirin.
Kaynak: http://thevacationgals.com/avoid-getting-sick-while-flying/#comment-83862
Yazar

2 Yorum Var

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.