Sonbahar gelince nedense kışın çok soğuk geçeceğini düşünüp hemen hazırlıklara girişirim. Daha geçen hafta yazlıkları hüzünlü bir şekilde katlayıp kutulara koydum. Kimisi için bir sonraki yaz içine girebilecek miyim diye üzüldüm, bir kısmınıysa ütülemişim; ama giyememişim ütüsü bozulacak şimdi niye vakit harcayıp ütülemişim boş yere diye söylendim kendi kendime.

Okullar açılınca her sene ayakkabı, palto alınırdı çocukken. Oradan alışkanlıkla her sene yeni bir palto, manto, pardesü – nasıl söylemeyi tercih ederseniz – almak isterim. Kafamda bir model belirlerim ve onu arar dururum. Hamileyken haftalarca gezinip sonunda Zara’dan beğenip almıştım bir tane. Hamile reyonunda değildi; ama yukarıdan aşağıya doğru genişleyerek gidiyordu. Bir de çıkarılabilen kapşonu vardı. Tek kusuru kumaş olmasıydı; yani yağmur yağınca tüm suyu çekiyordu. Gene de o zamanlar elim kolum boş olup da şemsiye kullanabildiğimden kocaman olmuş göbeğimle çok güzel bir kış geçirdim sevgili paltomla.

Geçen sene Alaz’a alışveriş yapmaktan, ne de olsa karda yürüyeceği ilk kıştı, kendimi unutmuşum. Eskiden kalma NorthFace montla gezdim durdum annemin demesiyle berduş gibi. Geçen sene eksikliğini hissettiğim paltoyu bu sene almaya kararlıyım. Nasıl bir şey mi olacak?

Sağanak yağmurda bebek arabası iterken şemsiye kullandın mı hiç? Londra’da yaşıyorsan kullanmak zorundasın. O nedenle yağmur geçirmez olmalı. Yün, polar bereler sıcak tutsa da sokaklarda, yağmurdan korumuyor. O yüzden mutlaka kapşonlu olmalı. Öte yandan kapşonu takılıp çıkarılabilen tarzda olsa hoş olur. Bir de hafif olmalı, ince gibi ama kar yağdığında üşütmeyen cinsten. İçi polar olsun, Alaz oyun parklarında koşarken ben kenarda dikilirken üşümeyeyim. Hafif olsun ki, trene, metroya bindiğimde kucağımda oğlumu da onu da beraber taşıyabileyim. Hava ısındığında bebek arabasının altına sıkıştırabileyim ya da uçakta baş üstü bagajına kolaylıkla yerleştirebileyim. İnce olsun da sırtçantamla beraber kullanabileyim. Önü fermuarlı olursa çocukla kolay olur hemen giyip çıkarmak; öte yandan düğmeli daha şık görünür sanki, kararsızım. Rengi de koyu olmasın, gri kış günlerinde içimi açsın kırmızı ya da mavi güzel olur mümkünse. Çok da uyduruk görünmesin ki bu kış Avusturya’ya kayağa, Türkiye’ye aile ziyaretine, Paris’e gezmeye gittiğimde giyebileyim.

İstediklerim öyle fazla birşey değil, değil mi? İnanmak güç; ama böyle basit birşey bile bulamıyorum. Bir anne-bebek firması üretmiş; fakat rengi siyah, fiyatı bir evin aylık kirası kadar! Bir resim buldum yukarda, aklımdakine benzer, kimin ne zaman sattığı belli değil. Ben hala aramaya devam ediyorum. Bulursanız söyleyin.

Bu arada sen de bu kış için aklındaki pardesü, ceket, pantolon modelini bulamıyorsan bu linke de gözat istersen.

Dışarı çıkarken çocuğun eşyalarını sığdıracak bir çanta ya da hem işte hem davette hem de haftasonu gezisinde kullacağım çantayı da bulamadım diyorsan o da bu linkte olabilir.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.