İzmir’li olmaktan gurur duyan biriyim. Belki yıllardır uzağındayım; ama gittim mi gördüm mü burnumun direği sızlar bir gün geri döneceğime dair. Ah bir de sıcağı olmasa!

Bu sene, 91. Kurtuluş Günü Etkinlikleri kapsamında, sabah 9’da Basmane Karakolu önünden başlayan Zafer Yürüyüşü Cumhuriyet Anıtı’nda sonlanacak.

10:30’da Konak Meydanı’nda İzmir’in Kurtuluşu temsilen canlandırılacak.

Akşam 18:00’de Gündoğdu Meydanı üzerinde Türk Yıldızları’nın akrotim gösterisi var.

20:30’da Fener Alayı yürüyüşü Gündoğdu Meydanı’ndan başlayacak.

21:00’den itibaren Gündoğdu Meydanı’nda Manga konseri, Bayraklı ve Bostancı Rekreasyon Alanı ile Göztepe Meydanı’nda gösteriler ve konserler olacak.

Elbette tümü ücretsiz…

2010 senesinde 9 Eylül’de İzmir’deydik tesadüfen. Uçaktan iner inmez annem ve kızkardeşimle Pasaport’ta erken kahvaltı ardından Cumhuriyet Meydanı’na gittik. Çoluğunu çocuğunu almış herkes elinde bayraklarıyla sabah 9’da meydandaydı. Atlı süvarileri izlemiştik. Gurur duymuştuk Ata’larımızla bir kez daha.

Fırsatınız varsa gidin meydana, çocuğunuza geçmişimizi anlatın, milli duyguları olsun onun da bizler gibi.

Not: Bu yazıyı balkondan 8 Eylül Burhaniye’nin Kurtuluş konserlerini dinlerken yazıyorum.

Haber: http://www.izmir.bel.tr/Kultursanat/Etkinlikler/9-eylul-izmirin-kurtulusu-etkinlikleri-2013

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.