Bu kez yolculuk Zürih‘e değil, İsviçre’nin batısına, Cenevre’ye! Aslında Lozan’da aile üyelerinin bir kısmıyla buluşacağız. Lozan’a en yakın havalimanı ise Cenevre’de. Lozan ve Montrö denilince aklıma hep Cumhuriyet’in ilk zamanlarında imzaladığımız antlaşmalar gelir. Resmiyet bir bakıma.

İlk kez 7 sene önce gitmiştik Cenevre’ye. Oradan trenle Lozan’a. Ardından şehirde, dağlarda, göl kıyısında, Montrö’de, kaçak olarak Fransa’nın Annecy kasabasında gezindik birkaç gün.

Zürih’in aksine bu bölgede Fransızca konuşuluyor, Fransa’ya komşu olduğundan. Cam trenle dağlara çıkılıyor, Sion Şatosu ünlü. Yarısı İsviçre’nin Genova, yarısı Fransa’nın Leman diye farklı adlandırdıkları gölü ve kıyılarda hoş gezintiler yapılıyor. O zamanlar çocuk olmadığından dur durak bilmeden gezmiş, birçok şeyi birkaç güne sığdırmıştık.

Bu kez Alaz 2, diğerleri 4 ve 5 yaşlarında üç çocuk olacak. Hızımız yavaşlayacak, bakalım nereleri görebileceğiz? Oralarda yaşıyorsanız veya bulunduysanız önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim…

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.