Yılbaşını bu sıcaklarda kimse düşünmez demeyin. Yeni yıl için yeni ürünler henüz satışa çıkmasa da tasarımları bitmiş, görücüye çıkmaya başlamış.


Yeni trendlerin başını yetişkinlerin kullandığı araç-gereçlerin çocuklara uyarlanmasıyla oluşmuş ürünler çekiyor. Tam olarak yeni sayılmaz tabii; oyuncak cep telefonları, bilgisayarlar derken annenin ve babanın kullandığı elektronik cihazların benzerlerinin oyuncak piyasasında epey yaygınlaştığını söyleyebilirim.


Ipotty de bunlardan biri sayılabilir. iPad’in yerleştirileceği adaptörü de bulunan bu tuvalette kim eğitilmek istemez? Miniklerin koşarak tuvalete oturması ve oradan kalkmaması problemini nasıl çözecekler merak ediyorum. Tuvalet eğitimini tamamlamış yavrucuğum Alaz bunlardan birini görürse, eminim çok üzülecek. 


Fisher-Price iPhone Apptivity Gym, teknoloji seven aileler için, iPhone takılabilen ve oradan uygulamaların izlendiği bir aktivite matı ürününü piyasaya çıkarmış.


Daha önce ‘Yolculukta Gerekli‘ bölümünde de bahsettiğim Fisher-Price Laugh and Learn iPhone Apptivity Case de bir diğer teknoloji alakalı oyuncak buluşu. Bu iPhone kılıfı etrafında diş çıkaran bebeğin ısırması için bir dişlik ve çıngırak var. Bebek el-kol koordinasyonunu güçlendirirken, ağzı da telefona değmiyor.

Bugünün ve geleceğin bebeklerinin daha ilk aylarda bu teknoloji harikası oyuncaklarla oynamaları gerekli mi bilmiyorum. O yaşta Apple ve uygulamaları olmadan da yapabilirler bence. Öte yandan, benim çocuğum iPhone ile oynamadı, okulda arkadaşları dokunmatik ekranlarda ışık hızıyla gezerken, bizimki bilgisayarı açıp kapamayı mı öğrenecek acaba diye ikileme düşen anneler ve babalar vardır mutlaka.

Bu tür teknolojik oyuncakların seyahatlerde kullanılması avantajlı olabilir. Benim desteklediğim oyuncaklardan biri GreatShield Chalkee Kindle Fire için üretilmiş bir boya kalemi. Küçük eller için olduğu kadar, dokunmatik ekranlar için de hassas bir kalem. Üstelik hafif ve küçük olduğundan çantada yer tutmaz.


Bugaboo marka bebek arabasında iPhone şarj ünitesi var. Cosatto Supa marka pusetin güneşliğinde takılıp çıkarılan iPod hoparlör bulunuyor.

Dahası, Foppapetretti Myo Tronic, elektrik motorlu bir puset üretmiş. Puset kolundaki bir düğmeye basarak arabanın kendi kendine gitmesini sağlayabiliyoruz. İtmeye gerek kalmadan giden bebek arabasının hızı da ayarlanabiliyor. “Fiyat önemli değil ya!” diyen babaların sesini duyar gibiyim! Öne ve arkaya doğru bakma özelliği yanında tamamen yatabildiği için bebeğin ilk gününden itibaren kullanılabiliyor.


Alaz’ı erken mi doğurduk acaba?!

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.