Merhaba Gezgin Anne,


bloğunuzu ilgiyle takip ediyorum. Ne güzel geziyorsunuz ailecek imreniyoruz. Nihayet benim de size soru soracağım bir gün geldi. İstanbul yakınlarında tatil yeri arıyorum. Marmara Adası’na gitmek istiyoruz aslında; ama başka yerler de olur. 1.5 yaşında bir bebeğim var. Nereleri önerirsiniz?


Berna D.

Teşekkürler ilginiz için. Marmara Adası’na bebekle hiç gitmedim. Yıllar önce arkadaşlarımızla Avşa’ya gitmiştik ve açıkçası aile tatillerine daha uygun bir yer gibi gelmişti. Eminim Marmara Adası, Enez, Erdek ve Erikli de aynı şekilde ailecek tatiller için uygun, özellikle de İstanbul’dan fazla uzaklaşmak istemeyenlere göre.

Sizin için ufak bir araştırma yaptım, buyrun:

  • Erikli civarı, Trakya’nın Ege Denizi kıyısında. Denizin çok güzel olduğu söyleniyor. Uzun süreli kalmak isteyenler için otel yerine ev kiralamak mantıklı. Deniz kıyısında olduğu ve çamaşır makinesi de bulunduğu için Yiğit Pansiyon öneriliyor.
  • Enez de arkadaşlarımın çocukken gittikleri bir tatil yeri. Trakya Bölgesi’nde ve Ege Denizi’ne nazır. Çocuklu aileler için Enez Balcı Motel çam ormanları ve çim alanı ile önerilen yerlerden biri. 
  • Erdek Ocaklar Köyü’nde çocuklu aileler için güzel bir otel; Aloria Garden. Çocuk parkı, havuz ve deniz ile ailelere hitap eden yerlerin başında. Erdek’te çocuklu aileler için önerilerde bulunan bir blog yazısı da buldum.
  • Marmara Adası’nda Boncuk Motel‘de kalan arkadaşlarım çocuklar için güzel bir yer olduğunu söyledi. İstanbul’dan deniz otobüsü ile 2.5 saat sürüyor. Bu blogda ada güzelce anlatılmış; Bilginize…
  • Avşa Adası’nda Korsan pansiyon sakinliği ve hamurgerleriyle çocuklu aileler için deniyor. Yiğitler Köyü de ailelerin tercih ettiği mevkilerin başında. İstanbul’dan deniz otobüsüyle ulaşım sağlanmakta.
Assos’a dek uzanırsanız, Eylül ayında kaldığımız güzel bir yeri önerebilirim; Kanara Otel.
Umarım tatil yeri ve kalacak yer konusunda önerilerim işinize yarar. İyi tatiller! 
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.