Charlie and the Chocolate Factory, gösterime girdiği 2005 yılında izlediğim değişik bir filmdi.  Çikolata seven biri olarak filmin adı hoşuma gitmişti ilk başta. Sonra Tim Burton‘un yönettiğini ve Johnny Depp‘in oynadığını duyunca izlemek şart oldu bana. Fragmanı görünce bu ne ya çocuk filmi mi izleyeceğiz demedim değil. O zamanlar sadece sevgilim olan eşimin ısrarıyla film gösterime girdiği ilk hafta izledim.

Sonrasında öğrendim ki, filmin senaryosu bir kitaptan uyarlama ve kitabın yazarı İngiliz Roald Dahl 20. yüzyılın best seller yani “en çok satan” yazarlarından birisi. Hatta çocukken ne hikmetse izlediğim ve günlerce, aylarca hatta belki de yıllarca korktuğum Gremlinler filmi de onun diğer bir kitabından uyarlanmış.

Neyse sadede gelelim. Charlie and the Chocolate Factory Müzikali Londra’nın Drury Lane Tiyatrosu’nda gösterime girdi geçen hafta. Pazar hariç her akşam saat 19:30’da, Çarşamba ve Cumartesi günleri 14:30 matinesi var. Bilet fiyatları koltuk yerine göre 25 ila 75 GBP arasında değişmekte. Dileyenler için sahne arkası turu da var. İki buçuk saat süren performansta Willy Wonka rolünü Douglas Hodge canlandırıyor. Müzikal, 7 yaş ve üzeri için izlemeye uygun. Pek de heveslenmiştim oğlumla gideriz diye ama!

Ayrıntılı bilgi ve birbirinden renkli resimler için Time Out linkini ziyaret ediniz.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.