Cruise Holiday, yani gemide tatil, yaşlı ve zengin kesime hitap ederdi. Artık geniş kabinler, çocuklara yönelik şovlar, havuz ve oyun parkları ile çocuklu ailelere de hizmet ediyor.

Uluslararası anketlerde, çocuklu ailelerin büyük bir kısmının, gemide tatil anlayışını benimsediği sonucu çıkmış. Cruise Lines, yılda 1.5 milyon 18 yaş altı yolcuları olduğunu açıklamış.

Her yaş grubuna uygun farklı aktiviteler, çocuklara yönelik günlük gazete, su parkları, çocuk havuzu, oyun parkı, çocuklara uygun animasyonlar hatta kreş ve bakıcı servisi, gemi seyahati şirketlerinin önerdikleri hizmetlerden birkaçı.

Ailelerin en büyük endişesi, okul çağındaki çocukların bir süre sonra sıkılacağını düşünmeleriymiş. Fakat, Expedia’nın gemi gezilerinden sorumlu müdürüne göre, ilk yarım saat içinde tanışan ve kaynaşan çocuklar tatil boyunca beraber vakit geçiriyor ve sonucunda güzel arkadaşlıklar kuruyormuş. Hatta tatil sonrası görüşenler de olmuş.

Dört bin yolcu kapasiteli gemi şirketleri, 5 kişinin yatabileceği büyüklükte kabinler tasarlamış. Bazısı balkonlu, bazısında iki banyo ve hatta oturma odası bile var. Çoğu seyahat şirketleri 18 yaş altını gemiye ücretsiz kabul etmekte.

Kuşadası ve İstanbul limanlarını da ziyaret eden Princess Cruises da çocukları üç yaş grubuna ayrırıp, yaşa uygun aktiviler sunan şirketlerden biri.

Akdeniz sularında gezinen Disney gemileri Türkiye duraklarında, çocuk yolcularına Efes’i gezerken çözmeleri için antik kentle ilgili define oyunları hazırlıyormuş. Bazı çocuklarsa geminin farklı noktalarındaki birçok Disney kahramanının yanından ayrılmak istemiyormuş. Gerçi kim istemez ki Pamuk Prenses’le birlikte aynı gemide kalmayı? İlgilenenler, gemi kreşindeki aktiviteler için burayı tıklasın.

Benim favorimse Galapagos Adaları’na giden National Geographic gemisi. Belki bir gün ilerde, Alaz’ın okul tatilinde neden olmasın?

Fotoğraf: http://www.flickr.com/groups/galapagos-lindblad/pool/with/3414863069/#photo_3414863069

Yazar

2 Yorum Var

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.