Seyahat etmek ve tatil yapmak için başka bir neden arıyorsanız, bu en güzel nedenlerden biri: Çocukların okulda başarı göstermesi ailecek gidilen yeni yerlere, tatillere bağlı.

İngiltere’de yapılan bir ankette 10 aileden 9’u beraber tatil yapmanın çocuklarının okuldaki başarısını arttırdığını kabul ediyor. Üçte ikisiyse tatile çıkan çocukların coğrafya, tarih ve yabancı diller derslerini daha iyi anladıklarını, kendilerini bu konularda geliştirdiklerini belirtmiş.

The Adventure Company‘nin 4000 aileyle yaptığı araştırmada; yurt dışına giden çocukların, matematik, fen, sosyal bilgiler derslerini ve ülkelerin farklı politikalarını daha iyi anladıkları, bu konular hakkında bilgi sahibi oldukları sonucu çıkmış.

Uzun vadedeki avantajlara gelince, ailelerin %99’una göre, tatil yapmak çocukların sosyalleşmelerini sağlıyor. Farklı yerler ve farklı kültürler görmek, değişik insanlarla tanışmak, çocukların sosyal becerilerinin artmasına neden oluyor. Kendilerine güvenleri arttığı gibi başka ve farklı insanları kabullenmeyi öğreniyorlar. Farklılıklara tahammül gösterebiliyorlar. Merak etmek, araştırmak zaten her çocuğun doğasında olduğundan, ailecek gidilen tatillerde dünyanın başka bir köşesini, evlerinin etrafından az da olsa uzaklaşmak bile olsa, deneyimliyorlar. Çocukların hayal dünyaları, dolayısıyla yaratıcılıkları artıyor. Ailelerin kabul ettiği başka bir gerçek de, tatiller sonrasında günümüz çocuklarında eksik olan minnet duygusunu öğrendikleri.

Herkes çocuğuna iyi bir gelecek vermek ister, işte yapabileceklerinizden biri…

Resim: http://www.flickr.com/photos/question_everything/4221967717/in/photostream/

Yazar

2 Yorum Var

  1. Yüzden binbeşyüz katılıyorum:))
    Şu zamana kadar yaşadıklarımıza dayanarak diyorum(oğlum 11 kızım 7 yaşında )

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.