Seyahat etmenin en sevdiğim yanlarından biri de yeni ve ilginç şeyler öğrenmek. Hatta okuyup, sorup, soruştururken, gitmeden bile birçok farklı şey öğreniyor insan.

Almanya’da bir restoran varmış. Çocuklara ‘pirate plate‘ yani korsan tabak sipariş ediyormuşsun. Ücreti sıfır (0) Euro! Ne var ki bunda demeyin, şimdi ilginç nokta geliyor…

Çocuklar tabaklarını ellerine alıp, masa masa dolaşıp başkalarının tabaklarını talan ediyor, istedikleri yiyeceklerden çalıyormuş.

Tabii gözümle görmediğim için bu gerçek mi yoksa Jack Sparrow uydurması mı bilinmez. Yine de gizemi çözmek, Alaz’ı korsan tabağıyla masa masa dolaşır görmek, benim tabağımdan yemek tırtıklayan çocukla tanışmak isterim bir gün.

Fotoğraf: http://www.flickr.com/photos/evil_cheese_scientist/5757535029/

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.