Uçağa bebek arabasını ve araba koltuğunu alabilir miyiz? Bunlar da valiz ağırlığından mı sayılıyor? Ekstra ücret ödememiz gerekiyor mu? Teşekkürler.


Özlem A.

Sorunuzun cevabı ‘seçtiğiniz havayolu şirketine göre değişse‘ de ben birkaç örnekle açıklayayım. Ucuz havayolu şirketlerinden EasyJet’te çocuk kucakta seyahat ediyor bile olsa bebek arabası, araba koltuğu, park yatak, puset, bebeği taşımak için sırt çantası araçlarından ikisini ücretsiz olarak check-in edebiliyoruz. Üçüncü birşey için ekstra bagaj ücreti ödemek gerekiyor. Biz genelde birini check-in edip diğerini ki bu genelde puset oluyor, uçağın kapısında teslim ediyoruz.

EasyJet’te bile durum böyleyken, British Airways ve Türk Hava Yolları’nda da aynı uygulama hakimdir diye düşünüyorum. EasyJet’te check-in edilecek her el bagajı için ücret talep ediliyor.

Amerika uçuşlarında, bebek kucakta gidiyor bile olsa, 23 kilo bagaj hakkı var. THY’de durum aynı olmalı. Bebek arabası türünde bebek malzemeleri bagaj hakkınızdan sayılmıyor. Şimdiye dek birçok havayolu şirketiyle seyahat ettik ve hiç birinde bebek araçları için ücret talep etmediler. Önemli bir nokta, bebek arabalarının katlanabilir olmaları ve 32 kiloyu aşmamaları gerek.2 yaşından büyük çocuklar için koltuk satın almak gerekiyor. Araba koltuğunu uçağa alarak koltuğa yerleştirebilirsiniz. Tek sorun, araba koltuğunu uçağa ve uçaktan bagaj alımına taşımak olacaktır tabii Gogo Kids Travelmate yoksa. Onun yerine CARES diye bilinen, 1-4 yaş grubuna hitabeden ve el çantanızda yer kaplamayacak özel kemerlerden satın alabilirsiniz.

Birkaç ay sonra, oğlum 2. yaşını doldurunca bu konuda daha iyi bilgi verebilirim.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.