Gezgin Anne, Londra merkezde bir bebek arabasıyla nasıl gezilir? En kısa zamanda bir yazı bekliyoruz. Merkezdeki metroların çoğunda asansör yok. Nasıl gezilir metro kullanırsak Londra’nın merkezinde?


Sümeyye
Sevgili Sümeyye, öncelikle Londra’ya geleceğin zaman haber verirsen seviniriz. Biz de sizi görmek ve minik Ediz’i Alaz’la tanıştırmak isteriz.
Londra merkeze defalarca gittik Alaz’la. Metro kullanmaya gerek duymadık desem ne dersin? Londra’ya turistik gezi için gelenler metro yerine yürümeyi, treni veya otobüsü hatta deniz ulaşımını tercih etseler çok daha mutlu olurlar eminim. Yoğun iş saatlerinde değil bebek arabasını, ben tek başıma bile kullanmıyorum metroyu; çünkü inanılmaz kalabalık oluyor, bunaltıcı oluyor, gürültülü oluyor, gecikme veya iptaller oluyor. Bu durumu ben çekemiyorken ufak bir bebeğin buna maruz kalması eminim ortalığı ayağa kaldırmasına neden olur.
Şayet metrodan başka bir taşıt yoksa, iş saatleri yoğunluğu dışında bir zaman seçin. Bebek sling yaşlarındaysa slinge yerleştirip yola çıkın. Uygun bir bebek taşıyıcı için Bir Sling Yazısı da Benden‘e göz atın. Eğer bebek taşıyamayacağınız kadar ağır ve 6 aydan büyükse hafif, kolayca katlanabilen bir puset Artık Bizim de Maclaren’imiz Var türünden birşey taşımayı kolaylaştırır. Üstelik Londra halkı yardımseverdir; kucağında bebekle yalnız bir bayana yardım teklif etmeyecek kişi az bulunur 🙂
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.