Havayolu İle Gidersek;

Avantajlar;
– Diğer yolculuk araçlarına göre daha kısa sürer; çocukla yolculuk için önemli bir nokta!
– Uzun yolculuklarda uçuş saati akşama doğru olursa yolculuğun büyük bir kısmında çocuklar uyurlar – tabii biz de!
– Uçaklardaki servisler, filmler, oyunlar, müzikler belli yaş üzerindeki çocukları oyalar; babaları da!
– Kaza oranı düşük, kaza boyutu büyüktür; www.airsafe.com’dan uçacağınız havayoluna dair güvenlik bilgilerini alabilirsiniz.
– Biletinizi yeterince erken alırsanız, dolmuş misali çalışan havayollarını seçerseniz, sezon dışını, hafta içini tercih ederseniz uçmak için ekonomiktirler; hem nakit hem vakit kazancı! 
-Aktarmalı uçuşlar genelde daha ucuzdur; ama çocukları uygunsuz bir vakitte uçak değiştirmek için uyandırmayı göze alırsanız!
– Çocuk dostu havayolları revaçta; kimi yatak verir uzun uçuşlarda, kimi aktiviteler yapar çocuklar için, kimi 2 yaşına dek olanları bedava uçurur kiminin bakıcı servisi bile vardır!
– Bagaj hakkınız haricinde araba koltuğunu ve bebek arabasını da bedava taşır; siz uçağın kapısına veya check-in noktasına dek götürürseniz!
– Bebek maması ve çocuk menüleri vardır; illa ben hazırlayacağım yemeğini demezseniz!
– Uçak boşsa 2 yaş altına koltuk satın almadan istediğiniz kadar koltukta rahatça yolculuk yaparsınız,
– Uçak motoru sesi küçük bebeklere anne karnını hatırlatacağından sorunsuz uyuyabilirler; hepsi olmasa da çoğu uyur bebeklerin!
– Havaalanları çocukları büyüler zaman çabuk geçer; free shop’ların makyaj ve parfüm reyonları da anneleri büyüler!
– Havaalanlarında çocuklara ayrılmış oyun salonları vardır ki oradan ayrılıp da uçağa binmek bile istemezler bir yaşındakiler bile!


Dezavantajlar;
– Aktarma yapmak gerekirse çocuklarla zor olabilir.
– Gecikme olduğunda ve de uçak içinde kapalı kaldıysanız mızırdanmalar artabilir. Tabii yetecek kadar süt, atıştırmalık birşeyler, bebek bezi ve oyuncak da yoksa yanınızda!
– Havaalanına ve havaalanından yolculuk uzun ve çetrefelli olabilir.
– Bagaj kısıtlaması vardır.
– Uçakta ağlayan bebek başta anne-babaya sıkıntı verir. Kaçacak yer de yoktur!


Bebekle araba yolculukları için buraya tıklayın. Yazımı beğendiyseniz ve başkalarına da faydası olacağını düşünüyorsanız lütfen paylaşın…

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.