Eşim ve ben (ve bebişimiz :)) uzun süredir siteni takip ediyoruz, sayende çok yararlı bilgiler edindik yolculuklar hakkında… Eşimin işinden dolayı, yakında Amerika yolcusuyuz 3-4 sene yaşamak üzere. Sana sormak istediğim birşey var, giderken yanımızda yazlık kışlık ve tabi ki bebişimizin eşyalarını alacağımız için baya bir eşyamız olacak. Bagaj hakkımızı valizin ağırlığıyla harcamak istemiyoruz. Bana önerebileceğin “valiz” markası var mı? Resimdeki valizin markası nedir? Önerilerin ve biz bebişli aileleri aydınlattığın için çok teşekkürler…

Ayça
 
‘Uçtu Uçtu Bebek Uçtu’ yazısında resmi olan valizin markası Rei. Eşim 7 sene önce Amerika’dan almıştı ve sürekli kullanıyoruz özellikle Alaz’la yolculuklarımızda. Sağlam ve geniş, 118 litrelik hacmi var. Tekerlekli ve çekmesi çok kolay. Tek kötü yanı biraz ağır olması, 5 kg kadar.
Yetişkin olarak seyahatlerimizde genelde birer el bagajı alır, check-in etmeye gerek duymazdık bile. Geçtiğimiz sene bebekle ve hatta şimdi 1 yaşında nerdeyse artık toddler (yeni yürümeye başlayan) olan Alaz ile en azından bir valiz uçağa vermek durumunda kalıyoruz.
Diğer valiz markalarına şöyle bir baktım da: Heys ünlülerin de tercih ettiği çok hafif ve sağlam bir valiz markası. Resimdeki model de üç çocuklu bir aile için ideal. Tekerlekleri 360 derece dönebilen ve 3 parçadan oluşan oldukça hafif valizler birbirlerine bağlanabiliyor yani üçünü de bir kişi tek elle çekebiliyor ki kucağınızda bebek varsa hayat kurtarır! Samsonite 5 Piece Luggage Set, en iyi aile valizi seçilmiş 2011 yılında. Tek tek farklı valizler satın almak yerine bu şekilde set alırsanız hem bagaj alım yerinde kolayca tespit edebilirsiniz hem de iç içe koyup yerden tasarruf edersiniz depolarken. El bagajı olarak da çocukların eline birer Trunki verdiniz mi yolda gereken oyuncak, dergi, boya kalemleri, ekstra tişört vs kendileri taşırlar. Hem pasaport kontrol sırasında üzerine otururlar hem de sorumluluk duyguları gelişir kendi eşyalarını taşıyarak. Araba bagajlarına koymak içinse en iyi valizler kumaştan olanlar duffle bag denilen, North Face gibi. En iyi markaların indirimde ürünleri için bu linke bakabilirsiniz.
En iyi aile valizi markalarından birkaçı:
Samsonite
Eagle Creek
Columbia
Travel Pro
Tough Traveler
Delsey

 

Eğer hala kafanız karışıksa ‘Valiz Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?‘ yazıma ve Mayıs 2012’de yapılmış en iyi 50 valiz markası listesine bir göz atın.

Resim: http://www.flickr.com/photos/websterkate/3702186824/

 

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.