Genelde herkes yapmak istediği tatili belirler önce; plaj, kayak, şehir, doğa, vs. Ardından da nasıl gitsek ve nerede kalsak cevaplarını arar. 

Çocuklarla Nerede Kalsak?


1- Otel / Hotel / Butik Otel: Bu tarz yerlerde özellikle de yıldızı azsa ve aile işletmesiyse kendimizi evimizde gibi hissedebiliriz. Öte yandan yıldızı bol ve posh bir otelse tercihimiz kendimizi çocuklarımıza sürekli gürültü yapma, koşturma, rahatsız etme türü olumsuzluk ekiyle biten cümleler kurmaya mecbur hissederiz.


2- Pansiyon / Bed&Breakfast: Romantik tatil arayanlar genelde B&B seçmezler; o nedenle hem aile dostudurlar hem de ailece tatil için daha ekonomik bir opsiyon olurlar.


3- Kamp / Hostel / Karavan-Çadır kampı: Daha çok yabancıların aile tatilleri için tercih ettiği bir seçenek. Hem her yaştan çocuk için ideal bir ortam sunuyor, hem de aileler gürültülü koşturan çocuklarına ‘yapma!’ demek zorunda kalmıyor. Üstelik en ekonomik tatil şekli.


4- Yazlık Kiralamak: Uzun süreli tatil için otelden daha ekonomik, otel odası veya çadırdan geniş ve rahat. Öte yandan tatilde olduğumuzu unutup ev işlerine devam etme dezavantajı var.


5- Aile / Arkadaş Evleri: Bir yandan herkes için en eğlenceli opsiyon olabileceği gibi en ufak bir tatsızlıkta da tatil burnunuzdan gelebilir. 


6- Ev değiş tokuşu: Yurtdışında yaygın ve giderek de yaygınlaşan ekonomik bir tatil şekli. İlk bakışta biraz garip gelse de, aslında hemen hemen hiç bir eşya taşımadan ve kalacak yere para ödemeden başka bir ülke / şehir görmek eğlenceli olabilir.


Resim: http://www.flickr.com/photos/streetfly_jz/2770951623/

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.